Základní škola Zlín, Nová cesta 268, Štípa

> Akce > 2005/2006 > Lyžařský výcvikový kurs

Lyžařský výcvikový kurs

Dne 12.2. 2006 jsme se sešli o tři čtvrtě na jednu na parkovišti U Komendů. Někteří v dobré náladě, jiní zase ve špatné, podle toho, jak se kdo těšil. Cesta byla dlouhá a nudná. Když jsme byli po třech hodinách konečně na místě, vyskládali jsme tašky, lyže a lyžáky, rozdělili si pokoje a vybalili.

Začalo seznamování, lépe řečeno lítaní po pokojích a jejich hodnocení. Skoro všem se pokoje líbily. Pak jsme se šli podívat na sjezdovku. Když jsme došli na místo, byli jsme vyděšeni, jak dlouhá je to cesta.

Večer jsme byli seznámeni s programem a pak přišla na řadu večerka. Sice ji nikdo nedodržel, ale určena byla. Ještě po půlnoci se z pokojů ozývaly hlasy.

Na druhý den sice nevyspaní, ale zvědaví jsme po snídani sebrali lyže a lyžáky a vydali se na svah. Už po několika minutách jsme nemohli a ze všech stran se ozývalo fňukání.

Po rozdělení do družstev začal výcvik. Večer měly program holky ze 7.A. Dostali jsme za úkol přijít v něčem neobvyklém, lépe řečeno ulítlém. Něco jako malý karneval. Hry se všem moc líbily a už se všichni těšili na diskotéku. K velkému překvapení hodně lidí trsalo na rychlou hudbu, ale ještě víc na pomalou. ANO. Ploužáky se staly velmi oblíbeným tancem.

V úterý začali dělat na lyžích všichni pokroky. První a druhé družstvo se seznámilo se slovíčkem carving. Třetí trénovalo obloučky a čtvrté a páté jízdu na vleku a základy lyžování. Večerní program měli kluci ze 7.A. Všechny nadchli hrou bačkora, hlavně Mira Bednařík ve hře našel zalíbení.

Ve středu byl kritický den. Dopoledne se lyžovalo a odpoledne jsme šli na procházku. Na zasněžené louce se uskutečnila velká bitva a taky závod, kdo bude dřív na druhé straně. Mělo to jeden háček, když jsem udělali první krok zabořili jsem se skoro celí do sněhu. Nakonec vyhrála Eliška Toušová, která se brodila co jí síly stačily.

Večer měli program holky ze 7.B a na řadu přišla scénka. Když se celé červené a vysmáté Darča a Kačka posadily uprostřed místnosti na židličky, všichni udiveně koukali, co se bude dít. Nakonec se scénka televizní noviny povedla a hry taky.

Ve čtvrtek se většina probudila s myšlenkou, že je poslední den, a že si ho budeme muset užít. Jely se závody, které celkově vyhrál Patrik. Byl fakt dobrý.

 Poslední večer vyšel na kluky ze 7.B. Program měli nápaditý a všichni se pobavili. Pak přišla poslední, dlouhá a oblíbená diskotéka.

V pátek ráno jsme spali déle. Vypravili jsme se na svah, kde jsme si všichni pořádně zalyžovali.

Všem se nám na lyžáku moc líbilo a myslím že hodně z nás by se tam rádo vrátilo. Zážitků bylo strašně moc. A hlavně jsme se hodně spřátelili, poznali se a utužili kolektiv.

VELKÉ PODĚKOVÁNÍ PATŘÍ PANÍ UČITELCE TAMAŘE VAŘÁKOVÉ, PANU UČITELI HLOŽKOVI, PANU UČITELI DLESKOVI, KAČCE HLOŽKOVÉ A PANÍ DLESKOVÉ za trpělivost, kamarádské chování a hlavně za to, že nás toho spoustu naučili.

A TAKY NESMÍME ZAPOMENOU NA NAŠE NEJOBLÍBENĚJŠÍ SLOVO: LAVINÁÁÁ!

Základní škola ZLÍN, Nová cesta 268, příspěvková organizace, 763 14, Zlín-Štípa, IČO: 71008161, IZO: 102319472
tel. 577 914 233, mob. 737 024 824, e-podatelna: skola@zsstipa.cz, datová schránka: e5ymupp, zřizovatel: Statutární město Zlín
správce stránek: Tomáš Bobál