Základní škola Zlín, Nová cesta 268, Štípa

> Akce > 2005/2006 > Zájezd do Vídně

Zájezd do Vídně

O půl šesté jsme se rozespalí shromáždili před hospodou u Komendů a za chvíli už jsme vyjížděli směrem na hraniční přechod do Mikulova. Cesta probíhala v klidu, protože všichni ještě spali.

Naše první zastávka byla těsně před hranicemi na čerpací stanici v Mikulově. Zde jsme doplnili zásoby jídla a pití. Potom už nás od našeho cíle dělily necelé 2 hodiny jízdy. Do Schonbrunnu jsme už dorazili všichni vyspaní a odpočinutí. Prošli jsme zahradou a dostali jsme se až před zámek, kde jsme měli 3/4 hodinový rozchod. Někteří ho proseděli na lavičce se svačinou v ruce, jiní prošli zahradou nebo navštívili obchody se suvenýry. Někteří se stali atrakcí skupiny Japonců, kteří si je fotili u fontány. Poté jsme konečně vyjeli k Prátru. Kvůli úzkým uličkám jsme se k velké nelibosti všem nadšencům motali asi půl hodiny po Vídni. Do Prátru jsme dorazili v 1 hodinu. Dostali jsme rozchod a všichni se okamžitě rozeběhli k atrakcím.

Po třech hodinách, kdy všichni utratili poslední kapesné za atrakce a suvenýry a přežili malý deštík, jsme se sešli u autobusu. Cesta zpět byla mnohem veselejší než tam. Bavili jsme se hrou na pravdu nebo úkol, ke které se připojila i paní učitelka Pekařová. Jeden nejmenovaný žák dostal za úkol paní učitelku obejmout. Úkol splnil, ale nemáme to nikomu říkat.

Z výletu si odvážíme mnoho zážitků a děkujeme paní učitelce Aleně Romanové a Lence Pekařové, naší milé paní průvodkyni a panu řidiči za to, že to s námi vydrželi.

Základní škola ZLÍN, Nová cesta 268, příspěvková organizace, 763 14, Zlín-Štípa, IČO: 71008161, IZO: 102319472
tel. 577 914 233, mob. 737 024 824, e-podatelna: skola@zsstipa.cz, datová schránka: e5ymupp, zřizovatel: Statutární město Zlín
správce stránek: Tomáš Bobál