Základní škola Zlín, Nová cesta 268, Štípa

> Akce > 2005/2006 > Školní výlety

Školní výlety

7. třídy

Praha

V pátek 2. června 2006 se celý 7. ročník vydal na výlet do hlavního města Prahy.

Plánovaný sraz na vlakovém nádraží byl o půl šesté ráno, ale mnozí zde byli už dlouho předtím. Do vlaku jsme nastupovali natěšení a hned jsme se odebrali do kupé. A hurá do Prahy! Cesta ubíhala rychle a každý čas ve vlaku trávil jinak. Někdo spal, no vlastně se snažil spát, většina stejně strávila čas na chodbě, nebo na vyhlídce z okna. To se také projevilo na očích většiny, které byly červené.

Po čtyřech hodinách jsme konečně dojeli na místo našeho výletu. Po krátkých instrukcích paních učitelek jsme se vydali směr Václavské náměstí.

V 10:30 jsme se už všichni fotografovali u sochy Václava před národním muzeem. A teď honem na Staroměstské náměstí stihnout pražský orloj. I když jsme došli včas, na dobré místo jsme se stejně nedostali. A tak začal plán č. 2.

Měli jsme rozchod půl hodiny a pak zpět k orloji. Většina z nás zakotvila v KFC a ostatní šli hledat balónky naplněné héliem. Ještě před dvanáctou jsme přešlapovali před orlojem a paní učitelky horlivě fotografovaly. Ve 12:00 jsme se dočkali a všichni zhlédli tak očekávanou podívanou. Poté zde zazněl návrh jít se podívat i k Betlémské kapli. Všichni se podívali na kapli a my se vydali na Karlův most. Zde byl také rozchod na půl hodiny. Holky jen nevěřícně koukaly na ceny náramků a kluci se kochali pohledem na Vltavu.
Poté jsme se vydali na Pražský hrad, kde jsme měli prohlídku chrámu sv. Víta a Vladislavského sálu atd. Předtím jsme se vyfotili s hradní stráží. Po prohlídce jsme vyběhli na věž, která měla 297 schodů, někteří velice inteligentní jedinci i dvakrát nebo i třikrát.

16:53 už jsme si cvakali lístky na metro, které nás zavezlo až na hlavní nádraží. Dostali jsme patnáctiminutový rozchod na doplnění zásob z domu. Většina konečně našla tak vytoužený párek v rohlíku za 11 korun a teď hurá na vlak! Když nepočítáme patnáctiminutové zpoždění, vyjeli jsme včas. Nasedli jsme do vlaku, kde bylo také pár cestujících, kteří neměli místenky. A tak zhruba po hodině jsme už seděli po dlouhém boji jak každý chtěl. Cesta ubíhala zase rychle a každý si volnou zábavu užil, jak chtěl. Taky to tak vypadalo. Když jsme dorazili do Zlína, tak se všichni rozutekli za rodiči.

Moc děkujeme p. uč. Matějíčkové, Strašilové a Palové, že byly ochotné s námi jet, protože v Praze uhlídat 45 lidí není snadné. Z celého výletu si odnášíme nejenom hodně fotografií, suvenýrů, ale taky vzpomínek.

Žáci 7. tříd

Základní škola ZLÍN, Nová cesta 268, příspěvková organizace, 763 14, Zlín-Štípa, IČO: 71008161, IZO: 102319472
tel. 577 914 233, mob. 737 024 824, e-podatelna: skola@zsstipa.cz, datová schránka: e5ymupp, zřizovatel: Statutární město Zlín
správce stránek: Tomáš Bobál