Základní škola Zlín, Nová cesta 268, Štípa

> Akce > 2006/2007 > Lyžařský výcvikový kurz

Lyžařský výcvikový kurz žáků 7. tříd

Dolní Morava, 4. - 9. února 2007

Začalo to v 10:00 hod. u restaurace u Komendů. Všichni jsme se zde sešli v dobré náladě a netrpělivě vyhlíželi autobus. Konečně přijel a po malém zpoždění jsme dali věci do busu a jeli. Pár nás jelo i minibusem, ale jelikož byla neděle a většina z nás měla Vodafone a Víkendové „esemesky“ zdarma, stihli jsme si mezi autobusy posílat. Po dvou a půl hodině jsme dojeli k hotelu Morava. Vyskládali jsme věci z autobusu a ubytovali se. Pan učitel Hložek nám představil dvě nové tváře. Byli to Bořek a Martin, naši instruktoři. Po vybalení jsme vzali lyže a snowboardy a šli na věc. Předvedli jsme co umíme a rozdělili se do družstev. Někteří z nás už vyzkoušeli první pády. Protože jsme ještě nejezdili na vleku, většina z nás byla po chvíli unavená. Další den jsme už nastoupili po družstvech a prakticky všechny dny jsme ráno dvě a půl a odpoledne dvě hodiny lyžovali. Pouze ve středu jsme se ráno vydali na pěší túru k černé sjezdovce, ale odpoledne jsme opět lyžovali. Ve čtvrtek jsme měli závody a nakonec se nám hodně protáhla i závěrečná diskotéka a samozřejmě i večerka… Tančilo se hodně, ale nejvíc měli všichni rádi ploužáky… Druhý den ráno se nikomu nechtělo vstávat, ale museli jsme. Šli jsme ještě na svah, ale už se skoro vůbec neučili, jen jsme si ještě naposledy pořádně zalyžovali. Po obědě jsme dobalili a čekali na autobus. Cesta zpět byla opět veselá, ale nikomu se domů nechtělo. Všem se nám na lyžáku moc líbilo, jen nás mrzelo, že nás tolik onemocnělo a tři z nás dokonce museli odjet domů dříve.

Na závěr bychom chtěli moc poděkovat paní kuchařce, p. uč. Hložkovi, p. uč Vařákové, p. uč. Dleskovi, p. Dleskové a dalším účastníkům zájezdu za to, že to s námi vydrželi.

Za všechny sepsali: Honza Řehák, Tereza Kunetková a Vendula Lysáková

Základní škola ZLÍN, Nová cesta 268, příspěvková organizace, 763 14, Zlín-Štípa, IČO: 71008161, IZO: 102319472
tel. 577 914 233, mob. 737 024 824, e-podatelna: skola@zsstipa.cz, datová schránka: e5ymupp, zřizovatel: Statutární město Zlín
správce stránek: Tomáš Bobál