Základní škola Zlín, Nová cesta 268, Štípa

> Akce > 2009/2010 > Brno - Antropos a planetárium

Slavnostní zakončení školního roku 2009/2010 Sportovní dopoledne Malování zastávek Žáci devátých tříd navštívili Speciální školu ve Zlíně Chorvatsko Městská policie Zlín - Exkurze Plavání 3. B Vycházka na hrad Lukov Zábavné dopoledne pro školkaře Mimina - projekt 8. ročníku Vosková batika Školní výlety Den biodiverzity Eko-olympiáda - 2. ročník Taneční - 8. ročník Posezení s bývalými zaměstnanci Savci Jižní Ameriky Besídka ke ,,Dni matek“ Hnízdění ptáků Návštěva žáků ze Speciální školy Sázení stromků Kellner - kouzelníci Den Země Den činu - čištění... Den činu - výtvarné dílny Kutilové ze školní družiny Škola v přírodě Valašské kraslice - 5. B Exkurze do Dukovan a Dalešic Seminář Ekoškol Bazárek Junior Achievement Ptačí budky ve školní zahradě Vyvrtávaná vajíčka Život neslyšících Pyžamový bál ve školní družině Lyžařský výcvikový kurs  Hasík - 2. třídy Plavání 2. A, 2. B, 3. A Výroba masek - 5. B Ochutnávka cizokrajných plodů - 5. A Školní družina - zimní radovánky Po stopách yettiho - školní družina Mluvíme a nasloucháme a přitom se rádi máme Zápis žáků do 1. ročníku Zimní radovánky u školy Vánoční besídky Koledování 5. A Slavnostní stolování Vánoční jarmark Prohlídka kostela Brno - Antropos a planetárium Výroba vodníků, obojživelníků a hodin Plavání - 2. třídy Mikuláš Příprava na vánoce Krajská konference EVVO Výstava patchworku Začínáme číst ze slabikáře! Lampiónový průvod Obuvnické muzeum Týden zdraví Medvědi a medvídci Prohlídka kostela - 2. A Seiferos - ukázka dravců Jazykový pobyt v Anglii

Brno - Antropos a planetárium

Dne 11. 12. 2009 vyrazily páté a šesté třídy na výlet do Brna. Cesta trvala hodinu a třičtvrtě. Jako první jsme jeli do Anthroposu, tam jsme posvačili a poté šli na výstavu o Charlesi Darwinovi. Tam se nám nejvíce líbila loď, která se houpala a také cizokrajní motýli a zvířata. Hned jsme všichni vytáhli foťáky a fotili. Potom jsme šli na stálou expozici, kde nás čekali mamuti. Když jsme si k nim stoupli, vypadali jsme oproti nim jako mravenci.
Nakonec jsme jeli do Hvězdárny a planetária Mikoláše Koperníka. Přejezd byl rychlý, trval 15 minut.
Jak jsme dojeli do planetária, odložili jsme si bundy a šli si koupit 3D pohlednice, 3D brýle a nebo úplně něco jiného.
Když jsme si všechno nakoupili, mohli jsme vstoupit do sálu. Posadili jsme se a po chvilce se zhaslo. Všichni už byli nedočkaví na ty hvězdy a když se začalo promítat, tak jsme je začali chytat úplně všude!
Dozvěděli jsme se, jak cestoval Kryštof Kolumbus a orientoval se podle hvězd. Také nás seznámili s novými moderními navigačními systémy.
Po skončení programu se všichni účastníci zájezdu šli na památku vyfotit.
Za skvělé fotografie děkujeme panu učiteli Tomáši Bobálovi a za skvělý výlet paní učitelce Anně Jandáskové a paní učitelce Aleně Romanové.

Bylo to super!

Marky Holá a Bára Řeháčková
 

Video

Fotogalerie

Základní škola ZLÍN, Nová cesta 268, příspěvková organizace, 763 14, Zlín-Štípa, IČO: 71008161, IZO: 102319472
tel. 577 914 233, mob. 737 024 824, e-podatelna: skola@zsstipa.cz, datová schránka: e5ymupp, zřizovatel: Statutární město Zlín
správce stránek: Tomáš Bobál