Základní škola Zlín, Nová cesta 268, Štípa

> Akce > 2010/2011 > Ekoškola - 3. předání titulu

Akce 2010/2011

Slavnostní zakončení školního roku 2010/2011 Chorvatsko Malování ve Štípském šenku Zájezd do Vídně Plavecký výcvik - 2. B Zábavné dopoledne pro budoucí prvňáčky Rubikon - Praha Exkurze do Chropyně Živé vysílání - Český rozhlas Brno Mimina - projekt 8. ročníku Návštěva soudu Výtvarný workshop - FilmFest Zlín Návštěva útulku Zachraňte lidoopy - ZOO Zlín Kloboukový bál - školní družina Návštěva kostela Marbo - koncert Ohrožená zvířata - Školní družina Eko-olympiáda Taneční - 8. ročník Škola v přírodě Rubikon - krajské kolo Práce keramického kroužku Školní výlety Beseda s důchodci Návštěva Intervenčního centra Pečení cheese cake Hvozdenský měšec - 1. a 2. třídy Den Země Vycházka do jarní přírody - 2. A Dílnička s vajíčky Exkurze ekotýmu do Hostětína 1. A sbírá odpadky Beseda Kura kura Přednáška pro děvčata Co dovedou dechové nástroje Exkurze do Dukovan a Dalešic Vítězství v Rubikonu - Oblastní kolo Nejlepší podnikatelský záměr Zájezd do Vídně Žlutozelený den 3. B Návštěva Městské policie Zlín - 1. A Masopust v 1. C Deutschstunde in der Küche Plavecký výcvik - 2. A, 3. A, 3. B Návštěva Městské policie Zlín - 3. A Pekař přece peče! Lyžařský výcvikový kurz Horolezecká expedice - družina Rubikon - školní kolo Ekoškola - 3. předání titulu Beseda o knihách - 1. třídy Vycházka 1. B a 1. C ke krmelci Bobování 1. A, 1. B II. Farmářský trh Vycházka do lesa - 1. A Vánoční koncert Vánoční besídky Příprava slavnostních stolů Vánoční posezení u svíček - školní družina Vánoční jarmark Vánoční besídka Vánoční zpívání Vánoční pečení Vánoční andělská výzdoba školy Zimní radovánky - 1. A Koláže - školní družina Mikuláš Výstava vánočních stromků - 5. A Co teď čteme - beseda ve 3. A Čtení s porozuměním Sraz po dvaceti letech Máme miminko Beseda s hasiči - 2. třídy Slavnost slabikáře Regionální potraviny Vlastní elektromotory Exkurze do Biofarmy Lampiónový průvod Výstava vyřezávaných dýní Expedice Dobrotice I. Farmářský trh Planeta Neznámo Sportovní dopoledne v Galaxii - 7. B Výlet do Hvozdné - 6. třídy Dopravní hřiště - 4. třídy Vycházka do přírody - 2. třídy První měsíc prvňáků Hodina angličtiny a pečení muffinů Seminář dobré praxe Ekoškol Dort přátelství Přijela k nám pouť!

Ekoškola - 3. předání titulu

Praha

V úterý 14. června 2011 se vydala skupinka zástupců naší ve složení Hanka Svačinová, Lucka Pelčáková, Gabča Julinová a Kristýna Jandásková s paní učitelkou Evou Vašákovou a panem učitelem Lubomírem Klátilem do Prahy. V budově Národní technické knihovny jsme se zúčastnili konference Ekoškol, na které nám byl slavnostně předán certifikát 3. titulu Ekoškola, s platností na 4 roky.

Na konferenci jsme v rámci programu představili naši kroniku a také jsme měli vytvořenou vlastní stolní ekologiskou hru, kterou si zahrálo hodně účastníků.

Na závěr jsme se ještě podívali na Václavské náměstí a vydali se na cestu domů.

Ekotým

Zlín

Úterý 8. února 2011

Už potřetí za sebou získala základní škola ve Štípě Mezinárodní titul Ekoškola. K výraznému úspěchu dnes žákům a pedagogům blahopřáli členové vedení města během přijetí v obřadní síni radnice.
Tento prestižní titul se uděluje pouze úspěšným účastníkům mezinárodního projektu Ekoškola, jehož základním cílem je aktivně zapojit školáky ve spolupráci s pedagogy a veřejností do problematiky ekologie. Zaměřený je na čtyři základní oblasti: odpady, voda, energie a prostředí školy. Aby se škola mohla ucházet o titul Ekoškola, musí splnit sedm náročných kroků.
Ve Zlínském kraji se do projektu zapojilo 17 škol, pouze čtyři ale zatím titul získaly. V samotném Zlíně se ho zúčastnily dvě školy, z nichž uspěla pouze Štípa. Ta Mezinárodní titul Ekoškola obdržela potřetí, což se podařilo už jen dalším třem školám v České republice. "Velice si toho vážíme, vnímáme to jako velký úspěch, kterého každý nedosáhne," přiznal učitel a jeden z hlavních garantů tohoto projektu ve škole ve Štípě Lubomír Klátil. "Nepochybujeme o tom, že jde o významné ocenění a jsme rádi, že vám k němu můžeme osobně pogratulovat," prohlásila za vedení města náměstkyně primátora Alena Zubalíková.
Ekologii se chtějí ve štípské škole věnovat i nadále. "Tento projekt přispívá k tomu, že si děti více váží životního prostředí, chovají se k němu šetrněji a také třeba ví, jak nakládat s odpady," prozradil ředitel školy Jaromír Vařák.
Během setkání na v obřadní síni zástupci školy pozvali vedení školy k návštěvě. Podávat prý budou chutně upravený hmyz. "V různých koutech světa jde o běžnou součást jídelníčku. My známe řadu receptů, tak vás zveme na ochutnávku," řekl Klátil. "My vás pozvali na obyčejné koláčky. Kdybychom tušili, co máte rádi, nechali bychom připravit i nějaké brouky," sdělil v žertu náměstek primátora Ondřej Běták.

Zdeněk Dvořák - tiskový mluvčí Magistrátu města Zlína, www.zlin.eu

Základní škola ZLÍN, Nová cesta 268, příspěvková organizace, 763 14, Zlín-Štípa, IČO: 71008161, IZO: 102319472
tel. 577 914 233, mob. 737 024 824, e-podatelna: skola@zsstipa.cz, datová schránka: e5ymupp, zřizovatel: Statutární město Zlín
správce stránek: Tomáš Bobál