Základní škola Zlín, Nová cesta 268, Štípa

> Akce > 2010/2011 > Rubikon - krajské kolo

Akce 2010/2011

Slavnostní zakončení školního roku 2010/2011 Chorvatsko Malování ve Štípském šenku Zájezd do Vídně Plavecký výcvik - 2. B Zábavné dopoledne pro budoucí prvňáčky Rubikon - Praha Exkurze do Chropyně Živé vysílání - Český rozhlas Brno Mimina - projekt 8. ročníku Návštěva soudu Výtvarný workshop - FilmFest Zlín Návštěva útulku Zachraňte lidoopy - ZOO Zlín Kloboukový bál - školní družina Návštěva kostela Marbo - koncert Ohrožená zvířata - Školní družina Eko-olympiáda Taneční - 8. ročník Škola v přírodě Rubikon - krajské kolo Práce keramického kroužku Školní výlety Beseda s důchodci Návštěva Intervenčního centra Pečení cheese cake Hvozdenský měšec - 1. a 2. třídy Den Země Vycházka do jarní přírody - 2. A Dílnička s vajíčky Exkurze ekotýmu do Hostětína 1. A sbírá odpadky Beseda Kura kura Přednáška pro děvčata Co dovedou dechové nástroje Exkurze do Dukovan a Dalešic Vítězství v Rubikonu - Oblastní kolo Nejlepší podnikatelský záměr Zájezd do Vídně Žlutozelený den 3. B Návštěva Městské policie Zlín - 1. A Masopust v 1. C Deutschstunde in der Küche Plavecký výcvik - 2. A, 3. A, 3. B Návštěva Městské policie Zlín - 3. A Pekař přece peče! Lyžařský výcvikový kurz Horolezecká expedice - družina Rubikon - školní kolo Ekoškola - 3. předání titulu Beseda o knihách - 1. třídy Vycházka 1. B a 1. C ke krmelci Bobování 1. A, 1. B II. Farmářský trh Vycházka do lesa - 1. A Vánoční koncert Vánoční besídky Příprava slavnostních stolů Vánoční posezení u svíček - školní družina Vánoční jarmark Vánoční besídka Vánoční zpívání Vánoční pečení Vánoční andělská výzdoba školy Zimní radovánky - 1. A Koláže - školní družina Mikuláš Výstava vánočních stromků - 5. A Co teď čteme - beseda ve 3. A Čtení s porozuměním Sraz po dvaceti letech Máme miminko Beseda s hasiči - 2. třídy Slavnost slabikáře Regionální potraviny Vlastní elektromotory Exkurze do Biofarmy Lampiónový průvod Výstava vyřezávaných dýní Expedice Dobrotice I. Farmářský trh Planeta Neznámo Sportovní dopoledne v Galaxii - 7. B Výlet do Hvozdné - 6. třídy Dopravní hřiště - 4. třídy Vycházka do přírody - 2. třídy První měsíc prvňáků Hodina angličtiny a pečení muffinů Seminář dobré praxe Ekoškol Dort přátelství Přijela k nám pouť!

Rubikon - krajské kolo

Je 13. 5. 2011 nad Štípou se sneslo mračno… a my jsme čekali na autobus. Přijel s 15 minutovým zpožděním, ale nálada zůstala stále skvělá. Když jsme dojeli do Vsetína k Domu Kultury, soutěžící byli odvedeni k přípravě a fanoušci dostali rozchod.

Je 10 h a soutěž právě začala. Zahajovací kolo soutěže by Stalo se/Nestalo se, kde jsme uslyšeli 7 příběhů a soutěžící posuzovali, zda je příběh pravdivý či nikoliv. Ve druhém kole Tak to vidíme my se minuto prezentoval názor v našem týmu na téma Souhlasíte s tvrzením, že sázení je cesta k bohatství? Skvělý výkon zde podala Hanka Svačinová. Následovala krátká přestávka, po níž třetí kolo a Pyramida. Toto kolo bylo velmi chaotické…Ve čtvrtém kole předvedli soutěžící znalosti zákonů. Sečetly se všechny body a převedly na čas. Každý tým dostal PC a byl připojen na web na soutěž Klikačka. Mezi hlavními koly probíhala mezikola.

Soutěži dominovala také spousta zajímavých vystoupení. I když jsme nevyhráli, odnášíme si z Rubikonu mnoho informací a znalostí. A těšíme se na závěrečné kolo v Praze, kam také jedeme ve dnech 15 -16. 6.

Hanka Svačinová, Míša Štachová, Katka Vrlová

Základní škola ZLÍN, Nová cesta 268, příspěvková organizace, 763 14, Zlín-Štípa, IČO: 71008161, IZO: 102319472
tel. 577 914 233, mob. 737 024 824, e-podatelna: skola@zsstipa.cz, datová schránka: e5ymupp, zřizovatel: Statutární město Zlín
správce stránek: Tomáš Bobál