Základní škola Zlín, Nová cesta 268, Štípa

> Akce > 2010/2011 > Rubikon - Praha

Akce 2010/2011

Slavnostní zakončení školního roku 2010/2011 Chorvatsko Malování ve Štípském šenku Zájezd do Vídně Plavecký výcvik - 2. B Zábavné dopoledne pro budoucí prvňáčky Rubikon - Praha Exkurze do Chropyně Živé vysílání - Český rozhlas Brno Mimina - projekt 8. ročníku Návštěva soudu Výtvarný workshop - FilmFest Zlín Návštěva útulku Zachraňte lidoopy - ZOO Zlín Kloboukový bál - školní družina Návštěva kostela Marbo - koncert Ohrožená zvířata - Školní družina Eko-olympiáda Taneční - 8. ročník Škola v přírodě Rubikon - krajské kolo Práce keramického kroužku Školní výlety Beseda s důchodci Návštěva Intervenčního centra Pečení cheese cake Hvozdenský měšec - 1. a 2. třídy Den Země Vycházka do jarní přírody - 2. A Dílnička s vajíčky Exkurze ekotýmu do Hostětína 1. A sbírá odpadky Beseda Kura kura Přednáška pro děvčata Co dovedou dechové nástroje Exkurze do Dukovan a Dalešic Vítězství v Rubikonu - Oblastní kolo Nejlepší podnikatelský záměr Zájezd do Vídně Žlutozelený den 3. B Návštěva Městské policie Zlín - 1. A Masopust v 1. C Deutschstunde in der Küche Plavecký výcvik - 2. A, 3. A, 3. B Návštěva Městské policie Zlín - 3. A Pekař přece peče! Lyžařský výcvikový kurz Horolezecká expedice - družina Rubikon - školní kolo Ekoškola - 3. předání titulu Beseda o knihách - 1. třídy Vycházka 1. B a 1. C ke krmelci Bobování 1. A, 1. B II. Farmářský trh Vycházka do lesa - 1. A Vánoční koncert Vánoční besídky Příprava slavnostních stolů Vánoční posezení u svíček - školní družina Vánoční jarmark Vánoční besídka Vánoční zpívání Vánoční pečení Vánoční andělská výzdoba školy Zimní radovánky - 1. A Koláže - školní družina Mikuláš Výstava vánočních stromků - 5. A Co teď čteme - beseda ve 3. A Čtení s porozuměním Sraz po dvaceti letech Máme miminko Beseda s hasiči - 2. třídy Slavnost slabikáře Regionální potraviny Vlastní elektromotory Exkurze do Biofarmy Lampiónový průvod Výstava vyřezávaných dýní Expedice Dobrotice I. Farmářský trh Planeta Neznámo Sportovní dopoledne v Galaxii - 7. B Výlet do Hvozdné - 6. třídy Dopravní hřiště - 4. třídy Vycházka do přírody - 2. třídy První měsíc prvňáků Hodina angličtiny a pečení muffinů Seminář dobré praxe Ekoškol Dort přátelství Přijela k nám pouť!

Rubikon - Praha

Psal se den 15. 6. 2011. Bylo právě 6 hodin ráno, když se pár vyvolených účastníků vydalo do Prahy na soutěž RUBIKON.  Byli to: Hanka, Míša, Káťa, Honza, Olda, Radek a paní učitelka Machálková. Cesta trvala 4,5 hodiny. Po náročné cestě jsme přijeli do Kaiserštejnského  paláce, kde na nás čekalo občerstvení. Za chvíli začalo finále RUBIKONU. My jsme se soutěže účastnili jen jako fanoušci. Výherce divácké soutěže vyhrál krásný fotoaparát Olympus. Avšak nikdo z nás to nebyl. O přestávce vyhlásili výherce Rubíku, Radka Slováka. Příběh se týkal sociálních sítí. Konkrétně Facebooku. Radek si převzal DVD přehrávač. Finále vyhrál tým zelených. Po gratulacích a focení s porotou jsme vyrazili do závodní jídelny. Neboť nebylo nikde místo, museli jsme asi 10 minutek čekat. Nakonec nás vpustili a my si pochutnali na řízku. Po výtečném obědě i se zákusky jsme se vydali do Senátu ČR. Průvodkyně nám ukázala spoustu zajímavých míst. Získali jsme zde nové informace jako např. že tady přebýval jistý Albrecht z Valdštejna. Později jsme se přesunuli do přístavu a nastoupili na loď jménem Czechie. Během 4hodinové plavby jsme pozorovali nádherné klenoty Prahy a mohli se zaposlouchat do zvuků bubnů kapely Jumping Drums. Kouzelník, jenž se zdokonaluje už 30 let nám ukázal spoustu nových triků. Třešničkou na dortu byl překrásný ohňostroj na řece Vltavě. Hned potom jsme se přestěhovali do hotelu Pramen. Ráno o čtvrt na osm jsme navštívili místní jídelnu a dali si snídani. Pak na nás čekalo překvapení: O2 aréna. Ukázali nám místa, kam se normálně lidé nedostanou. Měli jsme tu možnost očuchat atmosféru šatny českého národního týmu. A nakonec přišla ještě prémie. Byl to zmrzlinový pohár s čokoládovou polevou a šlehačkou. Tím naše prohlídka skončila. Jelikož nám zbyl nějaký ten čas, dostali jsme možnost jít nakupovat do nákupního centra Chodov. Po 2hodinovém rozchodu jsme nastoupili do autobusu a HURÁ DOMŮ.

Základní škola ZLÍN, Nová cesta 268, příspěvková organizace, 763 14, Zlín-Štípa, IČO: 71008161, IZO: 102319472
tel. 577 914 233, mob. 737 024 824, e-podatelna: skola@zsstipa.cz, datová schránka: e5ymupp, zřizovatel: Statutární město Zlín
správce stránek: Tomáš Bobál