Základní škola Zlín, Nová cesta 268, Štípa

> Akce > 2010/2011 > Žlutozelený den 3. B

Akce 2010/2011

Slavnostní zakončení školního roku 2010/2011 Chorvatsko Malování ve Štípském šenku Zájezd do Vídně Plavecký výcvik - 2. B Zábavné dopoledne pro budoucí prvňáčky Rubikon - Praha Exkurze do Chropyně Živé vysílání - Český rozhlas Brno Mimina - projekt 8. ročníku Návštěva soudu Výtvarný workshop - FilmFest Zlín Návštěva útulku Zachraňte lidoopy - ZOO Zlín Kloboukový bál - školní družina Návštěva kostela Marbo - koncert Ohrožená zvířata - Školní družina Eko-olympiáda Taneční - 8. ročník Škola v přírodě Rubikon - krajské kolo Práce keramického kroužku Školní výlety Beseda s důchodci Návštěva Intervenčního centra Pečení cheese cake Hvozdenský měšec - 1. a 2. třídy Den Země Vycházka do jarní přírody - 2. A Dílnička s vajíčky Exkurze ekotýmu do Hostětína 1. A sbírá odpadky Beseda Kura kura Přednáška pro děvčata Co dovedou dechové nástroje Exkurze do Dukovan a Dalešic Vítězství v Rubikonu - Oblastní kolo Nejlepší podnikatelský záměr Zájezd do Vídně Žlutozelený den 3. B Návštěva Městské policie Zlín - 1. A Masopust v 1. C Deutschstunde in der Küche Plavecký výcvik - 2. A, 3. A, 3. B Návštěva Městské policie Zlín - 3. A Pekař přece peče! Lyžařský výcvikový kurz Horolezecká expedice - družina Rubikon - školní kolo Ekoškola - 3. předání titulu Beseda o knihách - 1. třídy Vycházka 1. B a 1. C ke krmelci Bobování 1. A, 1. B II. Farmářský trh Vycházka do lesa - 1. A Vánoční koncert Vánoční besídky Příprava slavnostních stolů Vánoční posezení u svíček - školní družina Vánoční jarmark Vánoční besídka Vánoční zpívání Vánoční pečení Vánoční andělská výzdoba školy Zimní radovánky - 1. A Koláže - školní družina Mikuláš Výstava vánočních stromků - 5. A Co teď čteme - beseda ve 3. A Čtení s porozuměním Sraz po dvaceti letech Máme miminko Beseda s hasiči - 2. třídy Slavnost slabikáře Regionální potraviny Vlastní elektromotory Exkurze do Biofarmy Lampiónový průvod Výstava vyřezávaných dýní Expedice Dobrotice I. Farmářský trh Planeta Neznámo Sportovní dopoledne v Galaxii - 7. B Výlet do Hvozdné - 6. třídy Dopravní hřiště - 4. třídy Vycházka do přírody - 2. třídy První měsíc prvňáků Hodina angličtiny a pečení muffinů Seminář dobré praxe Ekoškol Dort přátelství Přijela k nám pouť!

Žlutozelený den 3. B

V pátek 18. 3. 2011 jsme se domluvili, že si uděláme v pondělí žlutozelený den. Všechny děti si měly přinést co nejvíc žlutozelených věcí. Např. žlutozelenou svačinu, žlutozelené oblečení a hlavně žlutozelenou náladu!

Všichni jsme se nemohli dočkat, až začnou všechny hodiny. Zazvonilo a začala první hodina matematiky. Nakupovali jsme žlutozelené věci za žlutozelené peníze, v českém jazyce jsme vyhodnocovali, kdo má nejvíc žlutozelených věcí a probírali jsme nový slovní druh částice, který jsme si označili žlutozeleně. Ve čtení jsme si připravili dramatizaci se žlutozelenými věcmi. V prvouce jsme šli před školu, hráli jsme spoustu her a soutěží, poznávali stromy a keře. Pak jsme šli na oběd. Byl moc dobrý. Srbské rizoto se sýrem, zeleným okurkem a žlutou šťávou.
Všichni jsme litovali, že to tak rychle uteklo.

Eliška Hudečková, 3. B

Na žlutozeleném dnu se mi nejvíc líbilo, jak jsme ze žlutozelených věcí hráli ve dvojicích divadlo. Ze sešitů, složek a pastelek jsme si udělali domeček, ve kterém bydlely dvě fixy.
A taky jsme psali do sešitů všechny žlutozelené věci co známe. Potom jsem si udělali vycházku před školu, kde jsme poznávali stromy, keře a další rostliny.

Veronika Nováková, 3. B

V pondělí jsem přišel do školy s různými žlutozelenými věcmi. V matematice jsme sbírali sluníčka za žlutozelený nákup ve žlutozeleném stánku, v českém jazyce jsme vyhodnocovali žlutozelené oblečení a o přestávce proběhlo fotografování žlutozelených svačin. Ve čtení jsme si zahráli divadlo. S Pavlem Zapletalem jsme hráli O klaunovi. V prvouce jsme šli na vycházku kolem školy, rozdělili se do šesti skupin a společně plnili zadané úkoly. Potom se stala špatná věc, na kterou jsme přišli až v úterý-Kuba ztratil pouzdro, to bylo smutné.
Ale jinak se mi to moc líbilo.

Pravoslav Březík, 3. B

Bylo to super, ale měl jsem namysli větší procházku, třeba do lesa u školy. Ale aspoň jsme neseděli pořád ve škole, poznali jsme přírodu o něco víc. A fakt. V přírodě se už probouzel život. Tráva se zelenala, na stromech už rašily pupeny.

Ondřej Gavenda, 3. B
 

Základní škola ZLÍN, Nová cesta 268, příspěvková organizace, 763 14, Zlín-Štípa, IČO: 71008161, IZO: 102319472
tel. 577 914 233, mob. 737 024 824, e-podatelna: skola@zsstipa.cz, datová schránka: e5ymupp, zřizovatel: Statutární město Zlín
správce stránek: Tomáš Bobál