Základní škola Zlín, Nová cesta 268, Štípa

> Akce > 2012/2013 > Kroužek ručních prací

Akce 2012/2013

Slavnostní zakončení školního roku 2012/2013 Závod hlídek Soutěžní dopoledne pro mateřské školky Hudební skupina Marbo Zubní prevence Tapíři v zoo Jak se točí med - 3. B Lesní škola - 1. AB Zájezd do Vídně Chorvatsko Mimina - projekt žáků 8. ročníku Dopravní hřiště Malenovice - 4. AB Školní výlety Kampaň na Lešné Škola v přírodě Eko-olympiáda Noc ve školní družině Dobrodružná výprava do deštného pralesa - školní družina Taneční - 8. třídy Čarodějnické učení v 1. B a 2. B Vycházka na Štákovy paseky Den čarodějů a čarodějnic Plavecký výcvik - 2. třídy Den Země Exkurze do Hostětína - ekokroužek Mozaika 4. A Kroužek ručních prací Exkurze do Dukovan - 9. třídy Z pohádky do pohádky - 2. B Keramický kroužek Projektová hodina dějepisu v šestém ročníku Velikonoční papírová dílna - školní družina Přivoláváme jarní počasí - 3. B První pomoc - 5. třídy Krmelec - 4. A Beseda o knihách - 1. A Technické divy světa - školní družina Egypt - 6. třídy Goodbye, Superstars! - 4. A Lyžařský výcvikový kurs Horská služba zasahuje - školní družina Krmení zvířat - 5. B Vodnická pohádka Beseda s Městskou policií Zlín - 9. třídy Zimní radovánky 1. B a 2. B Beseda s městskou policií - 2. B Myšák Neposeda - 1. třídy Zimní radovánky 6. B Sněhuláci 1. A a 2. A Vánoce - školní družina Vánoční koncert Vánoční besídky Bobování 2. A a 2. B Die Schüler 9. AB backen in Deutsch Weihnachtsplätzchen Hasík - 2. a 5. třídy Bobování 3. B a 4. A Stolování - děvčata ze 7. tříd Bobování - 1. a a 1. B Vánoční pošta Městská policie - 2. A Mikuláš Vánoční jarmark Chcete nás? - školní družina Slavnost slabikáře Hasík - 2. A a 2. B Bodlinky - 2. A a 2. B Máme miminko - 1. A Světový den ekoškol Bodlinky - 1. A Strašidla a plašidla - školní družina Drakiáda - 1. A a 2. A Pátrání po místě - 4. ročník Návštěva ZOO - 1. třídy Noc ve škole Lampiónový průvod Dýňový řezbář Ochutnávka ovoce a zeleniny Zdravé vaření v 9. B Skřítkové ve školní družině Pomáháme ZOO 1. třídy - v září září Seiferos - ukázka dravců Adaptační kurz pro 6. ročník

Kroužek ručních prací

Od letošního školního roku začal na naší škole opět pracovat  kroužek ručních prací. V současné době do kroužku dochází 19 děvčat a 1 chlapec, žáci 4. – 8. ročníku. Scházíme se každé pondělí  od 13:00 do 15:00 hodin  v jazykové učebně a společně tvoříme.

 Začali jsme v říjnu a pustili jsme se do vyšívání. Zopakovali jsme základní vyšívací stehy – přední, zadní, stonkový, řetízkový a křížkový. Když nás jehly na slovo poslouchaly, pustili jsme se do vánočních motivů vyšívaných křížkovým stehem. Vánoční stromečky, hvězdy, dárky a vánoční ozdoby v červených a zelených barvách jsme našili na dárkové pytlíčky a ušili jsme i ozdoby, které jsme prodávali na vánočním jarmarku. Ušili jsme také jo-jo stromečky z vánočních látek.

Po vánočních prázdninách jsme háčkovali. Řetízek, dlouhý sloupek, polosloupek a hlavně krátký sloupek nás trápily dlouhou dobu, ale nakonec jsme ty neposlušné háčky a vlny zkrotili a uháčkovali jsme si pouzdýrka na mobily. Ti rychlejší si uháčkovali i košíček na klubíčko s vlnou.

Před Velikonocemi jsme ušili zajíčky a slepičky z jarních látek, které jsme dozdobili stužkami. V současné době pleteme, umíme hladce a obrace a učíme se různé varianty těchto vzorů. Už se těšíme na nové šicí stroje a na patchworkové polštářky, které si na nich ušijeme!

Pavlína Strašilová

Základní škola ZLÍN, Nová cesta 268, příspěvková organizace, 763 14, Zlín-Štípa, IČO: 71008161, IZO: 102319472
tel. 577 914 233, mob. 737 024 824, e-podatelna: skola@zsstipa.cz, datová schránka: e5ymupp, zřizovatel: Statutární město Zlín
správce stránek: Tomáš Bobál