Základní škola Zlín, Nová cesta 268, Štípa

> Akce > 2012/2013 > Mimina - projekt žáků 8. ročníku

Akce 2012/2013

Slavnostní zakončení školního roku 2012/2013 Závod hlídek Soutěžní dopoledne pro mateřské školky Hudební skupina Marbo Zubní prevence Tapíři v zoo Jak se točí med - 3. B Lesní škola - 1. AB Zájezd do Vídně Chorvatsko Mimina - projekt žáků 8. ročníku Dopravní hřiště Malenovice - 4. AB Školní výlety Kampaň na Lešné Škola v přírodě Eko-olympiáda Noc ve školní družině Dobrodružná výprava do deštného pralesa - školní družina Taneční - 8. třídy Čarodějnické učení v 1. B a 2. B Vycházka na Štákovy paseky Den čarodějů a čarodějnic Plavecký výcvik - 2. třídy Den Země Exkurze do Hostětína - ekokroužek Mozaika 4. A Kroužek ručních prací Exkurze do Dukovan - 9. třídy Z pohádky do pohádky - 2. B Keramický kroužek Projektová hodina dějepisu v šestém ročníku Velikonoční papírová dílna - školní družina Přivoláváme jarní počasí - 3. B První pomoc - 5. třídy Krmelec - 4. A Beseda o knihách - 1. A Technické divy světa - školní družina Egypt - 6. třídy Goodbye, Superstars! - 4. A Lyžařský výcvikový kurs Horská služba zasahuje - školní družina Krmení zvířat - 5. B Vodnická pohádka Beseda s Městskou policií Zlín - 9. třídy Zimní radovánky 1. B a 2. B Beseda s městskou policií - 2. B Myšák Neposeda - 1. třídy Zimní radovánky 6. B Sněhuláci 1. A a 2. A Vánoce - školní družina Vánoční koncert Vánoční besídky Bobování 2. A a 2. B Die Schüler 9. AB backen in Deutsch Weihnachtsplätzchen Hasík - 2. a 5. třídy Bobování 3. B a 4. A Stolování - děvčata ze 7. tříd Bobování - 1. a a 1. B Vánoční pošta Městská policie - 2. A Mikuláš Vánoční jarmark Chcete nás? - školní družina Slavnost slabikáře Hasík - 2. A a 2. B Bodlinky - 2. A a 2. B Máme miminko - 1. A Světový den ekoškol Bodlinky - 1. A Strašidla a plašidla - školní družina Drakiáda - 1. A a 2. A Pátrání po místě - 4. ročník Návštěva ZOO - 1. třídy Noc ve škole Lampiónový průvod Dýňový řezbář Ochutnávka ovoce a zeleniny Zdravé vaření v 9. B Skřítkové ve školní družině Pomáháme ZOO 1. třídy - v září září Seiferos - ukázka dravců Adaptační kurz pro 6. ročník

Mimina - projekt žáků 8. ročníku

Tento projekt se uskutečnil v termínu od 10. 6. do 14. 6. 2013

Každý to prožil jinak – někdo dal miminko svému partnerovi nebo partnerce a celý týden ho neviděl a ani mu to moc nevadilo a někdo tuto „výzvu“ vzal hrdě a o miminko se staral jako správný rodič. Jak se říká- začátky jsou vždy těžké-přesně tak to bylo i u nás. Ty otázky, co si někteří z nás kladli- jak ho mám držet, musím ho přebalovat, bude vadit, když ho ponesu za nohy atd. Ale tento projekt je právě proto, aby si žáci uvědomili, že za každý čin, který uděláme, si musíme nést následky. Ať jsou příjemné nebo nepříjemné. Většina učitelů se snažila přizpůsobit výuku s naším projektem. Tak třeba ve výtvarné výchově jsme kreslili našim dětem obrázky. V hudební výchově jsme zjišťovali jaký má hudba vliv na dítě. V matematice jsme počítali rodinný rozpočet „kolik by nás takové miminko stálo“. V anglické jazyku jsme popisovali, jak naše miminko vypadá a jak se chová a v tělocviku jsme si vyzkoušeli předporodní a poporodní cviky.
Každý si určitě odnesl určitý prožitek ať už pozitivní, tak negativní.

Barbora Řeháčková 8. A

Musím se přiznat, že na projekt „Mimina“ jsem se těšila od 1. třídy
Všichni se na mě dívali, když jsem šla s miminkem ze školy. Mladší děti ze školy se mě pořád ptaly, proč si je bereme a co s miminkem ve škole děláme, jak se jmenuje apod.
Mrzelo mě, že jsme se jim tolik nemohli věnovat i v jiných hodinách než byla matematika, tělocvik a z části výtvarka.
Projekt se mi líbil, bylo to něco neobvyklého a byla to sranda „s tím“ každý den být ve škole.

M. Knápková 8. B

Projekt „Mimina“ se mi líbil, sice jsem ho zažil jen dva dny, protože jsem musel odjet. Miminko jsem měl s Kájou Chromkovou, miminko se jmenovalo Anička. Aničku jsem měl na starosti v pondělí až úterý, v pondělí odpoledne spinkalo a bylo se mnou ve Zlíně, v úterý jsem ho donesl do školy a starali jsme se společně s Kájou a tetou Luckou a strýčkem Jakubem a jejich miminkem Eliškou. Celkově se mi projekt líbil, ale škoda, že jsem musel odjet.

J. Vařák 8. B

Mimina se mi líbila, bylo to určitě poučné. V reálném životě bych určitě nechtěla mít dítě tak mladá, musí to být hrozná starost a chodit ještě k tomu do školy a studovat.
Většina kluků to nebrala vážně, ale myslím si, že by si to měli nějak vyzkoušet a na panence je to nejlepší. Měli by se zamyslet, co by dělali, kdyby to dítě bylo živé, hýbalo se, dýchalo a mrkalo. To už by si z toho asi srandu nedělali. Ale musím říct, že na zkoušku to bylo dobré.

Projekt „ Mimina“ byl zajímavý. Nejlepší bylo, když jsme šli na oběd, kde byly děti z 1. stupně, děti se na nás divně dívaly a smály se nám, dokonce ke mně přišly dvě holčičky a ptaly se, proč s sebou nosíme ty panenky. Doma, když jsem někam šla, tak jsem Emu dala mamce a řekla jsem jí, ať Emu pohlídá. Mamka se sestrou mi pořád říkaly, ať Emu nakrmím, ať jí držím hlavičku a ať s ní nehází. Projekt byl celkem fajn a určitě bych si to zopakovala.

Lenka Marušáková 8. B

Myslím si, že projekt byl zábavný a užitečný. Zjistili jsme, že být rodičem není jednoduché a zabere to hodně času. Bylo zábavné sledovat v autobuse pohledy lidí, když jsem měla Elišku u sebe. Překvapilo mě, že kluci si s panenkami neházeli a chovali se jako ukázkoví hodní tatínci.

Lenka Švubová 8. B

Projekt „Mimina“ jsme měli týden a byl dost náročný, ale také zajímavý a poučný. Nejhorší bylo, že mimina odváděla pozornost od učení a soustředění v hodině a taky bylo těžké nosit je všude s sebou- například na oběd, kde jsme je museli mít na klíně. Projekt se mi líbil, protože většina spolužáků pochopila, jaké to je starat se nejen o sebe ale i o někoho navíc.

Michaela Pilzová 8. B

Projekt „Mimina“ byl pro mě přínosem, zjistila jsem jak těžké je starat se o miminko. Někteří to brali smrtelně vážně jako by to bylo skutečné miminko. Já jsem do toho šla s úsměvem a s tím, že se něco přiučím. Vlastně mě trochu mrzí, že to nebylo delší, ale pak ze mě spadla ta tíha a zodpovědnost. Každý jsme si odnesli něco poučného a zajímavého. Doufám, že každý se nad sebou zamyslí, jak se v budoucnu bude starat o své vlastní miminko.

Aneta Němcová 8. B
 

Základní škola ZLÍN, Nová cesta 268, příspěvková organizace, 763 14, Zlín-Štípa, IČO: 71008161, IZO: 102319472
tel. 577 914 233, mob. 737 024 824, e-podatelna: skola@zsstipa.cz, datová schránka: e5ymupp, zřizovatel: Statutární město Zlín
správce stránek: Tomáš Bobál