Základní škola Zlín, Nová cesta 268, Štípa

> Akce > 2012/2013 > Škola v přírodě

Akce 2012/2013

Slavnostní zakončení školního roku 2012/2013 Závod hlídek Soutěžní dopoledne pro mateřské školky Hudební skupina Marbo Zubní prevence Tapíři v zoo Jak se točí med - 3. B Lesní škola - 1. AB Zájezd do Vídně Chorvatsko Mimina - projekt žáků 8. ročníku Dopravní hřiště Malenovice - 4. AB Školní výlety Kampaň na Lešné Škola v přírodě Eko-olympiáda Noc ve školní družině Dobrodružná výprava do deštného pralesa - školní družina Taneční - 8. třídy Čarodějnické učení v 1. B a 2. B Vycházka na Štákovy paseky Den čarodějů a čarodějnic Plavecký výcvik - 2. třídy Den Země Exkurze do Hostětína - ekokroužek Mozaika 4. A Kroužek ručních prací Exkurze do Dukovan - 9. třídy Z pohádky do pohádky - 2. B Keramický kroužek Projektová hodina dějepisu v šestém ročníku Velikonoční papírová dílna - školní družina Přivoláváme jarní počasí - 3. B První pomoc - 5. třídy Krmelec - 4. A Beseda o knihách - 1. A Technické divy světa - školní družina Egypt - 6. třídy Goodbye, Superstars! - 4. A Lyžařský výcvikový kurs Horská služba zasahuje - školní družina Krmení zvířat - 5. B Vodnická pohádka Beseda s Městskou policií Zlín - 9. třídy Zimní radovánky 1. B a 2. B Beseda s městskou policií - 2. B Myšák Neposeda - 1. třídy Zimní radovánky 6. B Sněhuláci 1. A a 2. A Vánoce - školní družina Vánoční koncert Vánoční besídky Bobování 2. A a 2. B Die Schüler 9. AB backen in Deutsch Weihnachtsplätzchen Hasík - 2. a 5. třídy Bobování 3. B a 4. A Stolování - děvčata ze 7. tříd Bobování - 1. a a 1. B Vánoční pošta Městská policie - 2. A Mikuláš Vánoční jarmark Chcete nás? - školní družina Slavnost slabikáře Hasík - 2. A a 2. B Bodlinky - 2. A a 2. B Máme miminko - 1. A Světový den ekoškol Bodlinky - 1. A Strašidla a plašidla - školní družina Drakiáda - 1. A a 2. A Pátrání po místě - 4. ročník Návštěva ZOO - 1. třídy Noc ve škole Lampiónový průvod Dýňový řezbář Ochutnávka ovoce a zeleniny Zdravé vaření v 9. B Skřítkové ve školní družině Pomáháme ZOO 1. třídy - v září září Seiferos - ukázka dravců Adaptační kurz pro 6. ročník

Škola v přírodě

Vzkaz ze školy v přírodě rodičům

Milí rodiče,
na vaše četné dotazy typu: Co s vámi je? Proč ještě nevisí fotky? Žijete?..., bych si dovolila nastínit co se tu vlastně s námi děje. Začnu odjezdem od školy. Všem moc děkuji za perfektní nástup dětí a jejich předání. Je vidět, že jsme už sehraní. Děti zamávaly, pro lepší cestování zazpívaly smluvené popěvky a přibližně na křižovatce „ v dědině“ to zavonělo prvními řízky.
Jede se přeci na výlet! Naštěstí ne moc daleko, takže se mohly hbitě vyřešit zapomenuté čepice, tenisky a kšiltovky. To je obrovská přednost Všeminy.
Se zavazadly rádi a ochotně pomohli menším dětem velcí páťáci, kteří nosili, pomáhali, chystali. Není to ale hned umístit stosedmesát zavazadel na místo. Venku začalo poprchat, což nevadilo prváčkům, kteří nastoupili na bazén. Ostatní děti prováděly pod dohledem svých učitelek průzkum hotelu, vybalování, ponaučení o tom co ano a co ne. Také byl využit balónkový svět umístěný v jednom z hotelových zákoutí, kde třeťáci svedli bitvu na průlezkách, molitanových matračkách, lanech a zcela se zničili. Stála za to!
Nastala doba oběda a organizačních vychytávek – kolik, kam, kdy. Po krátkém odpočinku si děti převzaly vychovatelky Karamely.
Paní učitelky teď měly trošku klidu dát hlavy dohromady a chystat: malý orienťáček s vytyčením trasy, dílničky na příští den (a není jich málo), hry, kterými se samozřejmě učíme …. Po večeři jsme si opět přebraly děti a udělali společné „zasedání“ , kde jsme popřáli našim „narozeninkám“ , zodpověděli dotazy, ujasnili nejasnosti. Po plánovaném psaní dopisů a pohledů bylo navštěvování se na pokojích – mnohdy spojeno s pyžamovou párty. Bylo našim zbožným přáním, aby děti byly v devět ležící a spící. Nestalo se v mnoha případech realitou. Konečně mohla paní učitelka Peťa poslat fotky do školy, aby byly zveřejněny na našich stránkách. Načítaly se hodinu, hodinu a půl, dvě a to už všem hlavy klesaly, naštěstí už i děti vystaveny „spacímu nátlaku“ podlehly . K ukončení přenosu dat chyběly dvě minuty – to Wi – Fi zvládne. Máme odesláno! Až ranní telefonát našeho kolegy nás upozornil, že se akce nezdařila. Takže „eště jednúc“. To už jsme s dětmi opět v plné aktivitě a jedeme.

Závěr: milí rodiče, vůbec se o ně nebojte. Všichni spali teď běhají, smějí se, řádí, těší se na další práce a karnevaly. Akorát ta technika nás trochu zradila. Ale snad to pochopíte
Ještě bych ráda připojila poděkování všem rodičům, kteří pochopili, že škola v přírodě není jen o „škole“ a o „přírodě“, ale že se tady tvoří vazby mezi dětmi, vznikají přátelství, děti se učí pomáhat jeden druhému, nemyslet jen na sebe. V neposlední řadě dokáží být týden bez rodičů a to také není jen tak.

Markéta Mlčochová

Informace

Vážení rodiče,
opět se nám přiblížil termín školy v přírodě a je čas na některé informace k této dětmi (a podle ohlasů snad i vámi) dlouho očekávanou akci.
Nemusíte se bát, že by vašemu dítěti bylo smutno. Pojedeme v „plné síle“. Pět autobusů si odveze téměř dvě stě dětí, deset učitelek, jednu zdravotnici. Dojíždět budou denně vychovatelky Karamely, přijede za námi zlínská policie i se čtyřnohým pomocníkem. K dispozici budeme mít celý všeminský hotel - www.vsemina.cz - včetně bazénu a kuličkové herny. Počasí objednáváme, snad to vyjde :-)

O co bychom chtěli požádat

 • podepsané věci, které dítě zná a při ztrátě se k nim bude hlásit
 • uzavřené zavazadlo opatřené jménem a třídou
 • disciplinovanost při předávání a přebírání dítěte – zamávejte na paní učitelku, ať Vás vidí
 • také vhodně zaparkujte, ať mají autobusy i chodci prostor
 • pokud máte možnost poskytnout jakékoli reklamní předměty, papíry, hry... předem
  děkujeme
 • seznam věcí děti obdrží před odjezdem
 • nezapomeňte dodat lékařské potvrzení a těsně před odjezdem „prohlášení o bezinfekčnosti“
 • pokud si nebudete jisti zdravotním stavem svého dítěte, kdy víte, že se nejedná o „cestovní horečku“, raději se poraďte s lékařem (díky blízkosti Všeminy, můžete dítě klidně dopravit i během týdne)
 • nenavštěvujte své děti, fotky budou opět na internetových stránkách školy
 • cenné věci (včetně mobilu) nechat doma
 • popřejte dítěti, aby bylo samostatné a zbytečně ho nestresujte poznámkami typu: já to bez tebe nevydržím, neusnu, celý týden budu plakat, tady máš telefon – schovej ho před paní učitelkou (to není vymyšleno, to je ze života)

Organizační poznámka

 • Mobil na školu v přírodě: 725 745 161
  (Ještě jedou se omlouvám za minulý rok, kdy se vloudila chyba čísla, ale teď je to opravdu ten správný!)
 • Termín: 27. 5. - 31. 5. 2013
 • seznam věcí děti obdrží před odjezdem
 • potvrzení o účasti dostanou děti po návratu
 • při onemocnění dítěte bude provedeno nové vyúčtování a část peněz vrácena

Dodatek

Možná se Vám to bude zdát nepravděpodobné, ale věřte, že i my máme Vaše děti rády a na školu v přírodě se také těšíme:-)


Markéta Mlčochová
 

Základní škola ZLÍN, Nová cesta 268, příspěvková organizace, 763 14, Zlín-Štípa, IČO: 71008161, IZO: 102319472
tel. 577 914 233, mob. 737 024 824, e-podatelna: skola@zsstipa.cz, datová schránka: e5ymupp, zřizovatel: Statutární město Zlín
správce stránek: Tomáš Bobál