Základní škola Zlín, Nová cesta 268, Štípa

> Akce > 2015/2016 > České korunovací klenoty – 7. B

Akce 2015/2016

Slavnostní zakončení školního roku 2015/2016 Červen s indiány v ŠD Náš rok v ŠD U Dráčka Minivolejbal Sportovní dopoledne pro kamarády z mateřských škol – 2. třídy Vycházka do zoo – 2. třídy Momentky ze ŠD – 1. odd. Mimina – projekt 8. tříd Dentální hygiena – 5. B Exotické plodiny Chorvatsko Třída jako tým – 5. B Eko-olympiáda Škola v přírodě Food – 6. třídy Ochutnávka exotického ovoce Taneční – 8. třídy Dárek pro maminku – 2. třídy Anglické divadlo Pálení čarodějnic Čarodějný den – projekt Plavání – 3. třídy Den Země Den otevřených dveří Školní výlety Březen plný knížek Volba povolání a výstava – 8. třídy Cesta pravěkem – 9. třídy Velikonoční výstavka Barevný týden Velikonoční tvoření Pravěk – beseda v knihovně – 4. B Stavba z kostek – 2. B Kouzlení s korálky – ŠD Lyžařský výcvikový kurs Beseda v knihovně – 2. A Svátek knih – 2. A Návštěva MP Zlín – 6. A Návštěva Městské policie Zlín – 4. A Hasík – 2. třídy Zákulisí divadla – ŠD Zápis do 1. ročníku Soutěž v recitaci Nenewtonovská kapalina – 4. B Výroba lávové lampy – 9. třídy České korunovací klenoty – 7. B Srdíčkové odpoledne – ŠD U Dráčka Canisterapie v 5. B Canisterapie 1. A a 1. B Karneval – 1. a 2. třídy Věda je zábava! – 2. třídy Hasík – 2. třídy První pololetí ve školní družince I. oddělení – aneb jak šel čas… Karneval – školní družina Domácí mazlíčci – 2. A Kouzelná kulička – Kejklířské divadlo Canisterapie ve 4. ročníku Sáňkování – 2. A a 3. A Beseda o energii Hračky pro děti z Keni Vánoční besídky Mikulášské řádění ve školní družině Exkurze u hasičů – školní družina Vánoční stromeček pro ptáčky Vánoční jarmark Vánoční jarmark a pečení perníčků – školní družina Mikuláš 2. přednáška o netopýrech Kanisterapie – 5. A Burza škol Třída jako tým – 6. B Marbo – koncert Slavnost Slabikáře – Pasování prvňáčků na čtenáře – 1. A Slavnost Slabikáře – Pasování prvňáčků na čtenáře – 1. B Plavecký výcvik – 2. ročník Německé jazykové animace Výukový program v ZOO – 5. B Přinášíme teplo a radost útuláčkům Slavnostní otevření nástavby školy Světový den Ekoškol – oslava Čtvrťáci aneb „skoro“ cyklisté! Halloween ve 4. B Návštěva knihovny – 4. B Brána recyklace – 9. třídy Přednáška o netopýrech Beseda v knihovně – 2. třídy Lampiónový průvod Dýňohraní Mimoni a masky – ŠD Zábavná hodina chemie – sloní pasta Strašidelné vyrábění – ŠD Týden zdraví Den řemesel Ježek přinesl podzim – ŠD Knoflíkové vyrábění ve ŠD Ninja factor – ŠD Seiferos – ukázky dravců Evropský den recyklace baterií Naši prvňáčci

České korunovací klenoty – 7. B

Ve středu 10. února 2016 jsme s naší třídou vyrazili na prohlídku Vlastivědného muzea v Olomouci. Tématem výstavy byly České korunovací klenoty. Z Otrokovic jsme jeli vlakem na Hlavní nádraží v Olomouci. Odtud jsme se k muzeu přesunuli tramvají. Když jsme dorazili do muzea, odložili jsme si věci a čekali, až na nás přijde řada.
Průvodkyně nás vzala do sálu svaté Kláry. Tady nás čekaly nelehké úkoly. Třeba to, že jsme měli postavit hradby z kartonových lego kostek. První úkol byl splněn a všichni se radostně pustili do dalšího. Dostali jsme do rukou dva papíry se čtyřmi zadáními. Měli jsme si najít panel s názvem, který se shodoval s názvem na našem papíře, a najít v něm odpověď. Všichni se je rozběhli hledat. Za malou chvíli jsme je nalezli a pokračovali dalšími úkoly.
Po jejich splnění jsme si také mohli vyzkoušet, jak se ve středověku razily mince. V muzeu jsme viděli mnoho zajímavých exponátů. Těmi nejzajímavějšími byly kopie českých korunovačních klenotů. Dozvěděli jsme se řadu zajímavých věcí. Například, že hermelín není jen název pro sýr. Je to název pro královský plášť ušitý ze zimního kožíšku hranostaje.
Po odchodu z muzea jsme šli na náměstí, kde stojí morový sloup. Zde jsme měli rozchod. Náš výlet jsme zakončili návštěvou katedrály svatého Václava. I přes špatné počasí, které nás doprovázelo, jsme si nemohli nechat zkazit tento výlet.

Za skvělý výlet děkujeme paní učitelce Pavlíně Matějíčkové a Lucii Javorové.

Saša Paciorek a Ivana Švubová

 

Základní škola ZLÍN, Nová cesta 268, příspěvková organizace, 763 14, Zlín-Štípa, IČO: 71008161, IZO: 102319472
tel. 577 914 233, mob. 737 024 824, e-podatelna: skola@zsstipa.cz, datová schránka: e5ymupp, zřizovatel: Statutární město Zlín
správce stránek: Tomáš Bobál