Základní škola Zlín, Nová cesta 268, Štípa

> Akce > 2015/2016 > Mimina – projekt 8. tříd

Akce 2015/2016

Slavnostní zakončení školního roku 2015/2016 Červen s indiány v ŠD Náš rok v ŠD U Dráčka Minivolejbal Sportovní dopoledne pro kamarády z mateřských škol – 2. třídy Vycházka do zoo – 2. třídy Momentky ze ŠD – 1. odd. Mimina – projekt 8. tříd Dentální hygiena – 5. B Exotické plodiny Chorvatsko Třída jako tým – 5. B Eko-olympiáda Škola v přírodě Food – 6. třídy Ochutnávka exotického ovoce Taneční – 8. třídy Dárek pro maminku – 2. třídy Anglické divadlo Pálení čarodějnic Čarodějný den – projekt Plavání – 3. třídy Den Země Den otevřených dveří Školní výlety Březen plný knížek Volba povolání a výstava – 8. třídy Cesta pravěkem – 9. třídy Velikonoční výstavka Barevný týden Velikonoční tvoření Pravěk – beseda v knihovně – 4. B Stavba z kostek – 2. B Kouzlení s korálky – ŠD Lyžařský výcvikový kurs Beseda v knihovně – 2. A Svátek knih – 2. A Návštěva MP Zlín – 6. A Návštěva Městské policie Zlín – 4. A Hasík – 2. třídy Zákulisí divadla – ŠD Zápis do 1. ročníku Soutěž v recitaci Nenewtonovská kapalina – 4. B Výroba lávové lampy – 9. třídy České korunovací klenoty – 7. B Srdíčkové odpoledne – ŠD U Dráčka Canisterapie v 5. B Canisterapie 1. A a 1. B Karneval – 1. a 2. třídy Věda je zábava! – 2. třídy Hasík – 2. třídy První pololetí ve školní družince I. oddělení – aneb jak šel čas… Karneval – školní družina Domácí mazlíčci – 2. A Kouzelná kulička – Kejklířské divadlo Canisterapie ve 4. ročníku Sáňkování – 2. A a 3. A Beseda o energii Hračky pro děti z Keni Vánoční besídky Mikulášské řádění ve školní družině Exkurze u hasičů – školní družina Vánoční stromeček pro ptáčky Vánoční jarmark Vánoční jarmark a pečení perníčků – školní družina Mikuláš 2. přednáška o netopýrech Kanisterapie – 5. A Burza škol Třída jako tým – 6. B Marbo – koncert Slavnost Slabikáře – Pasování prvňáčků na čtenáře – 1. A Slavnost Slabikáře – Pasování prvňáčků na čtenáře – 1. B Plavecký výcvik – 2. ročník Německé jazykové animace Výukový program v ZOO – 5. B Přinášíme teplo a radost útuláčkům Slavnostní otevření nástavby školy Světový den Ekoškol – oslava Čtvrťáci aneb „skoro“ cyklisté! Halloween ve 4. B Návštěva knihovny – 4. B Brána recyklace – 9. třídy Přednáška o netopýrech Beseda v knihovně – 2. třídy Lampiónový průvod Dýňohraní Mimoni a masky – ŠD Zábavná hodina chemie – sloní pasta Strašidelné vyrábění – ŠD Týden zdraví Den řemesel Ježek přinesl podzim – ŠD Knoflíkové vyrábění ve ŠD Ninja factor – ŠD Seiferos – ukázky dravců Evropský den recyklace baterií Naši prvňáčci

Mimina – projekt 8. tříd

Ve druhém červnovém týdnu proběhl na naší škole již tradiční projekt Mimina, jehož cílem je seznámit žáky s péčí o miminko a všemi radostmi, ale i starostmi, které s příchodem dítěte rodičům nastávají.

Z našich dívek a chlapců v osmém ročníku se na týden stali zodpovědní rodiče. Učili se přebalovat miminko, vařit mu odpovídající jídla, povídat mu pohádky, malovat dětské obrázky a s paní Hanou Puype se naučili nosit dítě v šátku.
Paní Karla Štěpánová, porodní asistentka, seznámila dívky s obdobím těhotenství i samotným průběhem porodu.

Své zkušenosti z mateřství i těhotenství přišly žákům předat paní učitelky, které jsou v současné době na rodičovské dovolené. Se svými dětmi mezi nás zavítaly paní Petra Pavlištíková a Lenka Machálková a o poznatky z těhotenství se s dětmi podělila paní Magda Drábková. A pyšný novopečený tatínek, pan učitel Petr Skácel, nám představil svou dceru Adélku.

A aby si děti zkusily, jaké to je starat se i o větší děti, přišly na školní hřiště děti z mateřské školy a naši žáci si pro ně připravili bohatý program.

Věříme, že se všechny akce, které jsme pro žáky na tento náročný týden připravily, vydařily a přinesly dětem nejen nové poznatky, ale i trochu zábavy.

Mgr. Pavlína Strašilová, Mgr. Miroslava Sluštíková a Mgr. Pavlína Matějíčková
 

Základní škola ZLÍN, Nová cesta 268, příspěvková organizace, 763 14, Zlín-Štípa, IČO: 71008161, IZO: 102319472
tel. 577 914 233, mob. 737 024 824, e-podatelna: skola@zsstipa.cz, datová schránka: e5ymupp, zřizovatel: Statutární město Zlín
správce stránek: Tomáš Bobál