Základní škola Zlín, Nová cesta 268, Štípa

> Akce > 2016/2017

Akce 2016/2017

Slavnostní zakončení školního roku 2016/2017 Závod hlídek Školní družina 2016/2017 ŠD Šikulové ŠD Domeček – II. pololetí Chorvatsko Bruslení – 2. třídy Povídání o včelách Mimina – projekt 8. tříd Pohádkový dětský den ve ŠD Druháci pro MŠ Den dětí Přátelský zápas ve fotbale – ŠD Zájezd do Vídně Zima v ŠD – bobování, sáňkování a sněžné radování :-) Expedice "Arapaima velká" – ŠD 2. oddělení Eko-olympiáda Sportovní turnaj ve vybíjené a přehazované – ŠD Exkurze do Krakova, Osvětimi a Březinky Školní výlety Den otevřených dveří Cesta kolem světa – výchovný koncert Škola v přírodě Exkurze do Moravského krasu Food Day Čarodějnické odpoledne v ŠD Čarodějné dopoledne Přednáška s Jakubem Vágnerem Velikonoční zdobení – 2. B Zápis do 1. ročníku Indiánská stezka přátelství – ŠD Lávová lampa Dopravní výchova – 4. ročník Taneční Zdravé nožky – 3. B Volba povolání – 8. třídy Štípa za 2. světové války Zvířátkový karneval – ŠD Lyžařský výcvikový kurz Tajný život města Plavání – 2. a 3. třídy Večírek SRPŠ Karneval – 1. a 2. třídy Závod horské služby – ŠD Vánoční besídky Vánoční pošta Předvánoční nálada v I. odd. ŠD Vánoční vaření chlapců – VII. A Posezení u stromečku – ŠD 2. oddělení Košt cukroví – školní družina Třída jako tým – VI. A Přinášíme teplo a radost útuláčkům – poděkování Perníková chaloupka – 1. C Vánoční jarmark Mikulášský fotokoutek ve ŠD Mikuláš Antropos – 6. A a 9. A Příprava na Vánoční jarmark – školní družina Ladovské Vánoce – prvňáci v knihovně Návštěva Filharmonie BM a galerie Návštěva galerie – 1. třídy Pracovní činnosti – vaření Pasování prvňáčků Poklad v lese – školní družina Drumbeny Hasík – 2. a 6. třídy Podzim ve školní družině Strašidelná stezka odvahy – ŠD Dýňohraní Krajský parlament dětí a mládeže Den stromů Týden zdraví Kejklířské divadlo 72 hodin Faraónův had Knihovna – 3. B Den řemesel – 9. třídy Rio 2016 ve školní družině Naše první výtvory – 1. A Evropský den sběru baterií

Čarodějnické odpoledne v ŠD

I když nám počasí nepřálo a velká školní akce „Pálení čarodějnic“ se nekonala, ve školní družině jsme i přes to měli krásné odpoledne plné kouzlení, lektvarů a dobrot. Každá družina měla svůj vlastní program:

V 1. oddělení (Domeček) se dětem servírovaly lahodné pochutiny různých tvarů a chutí v cukrárně „U Staré čarodějnice“. Jídelníček obsahoval jejich přesné názvy. Zapíjely vše lektvarem z hadích jedů.

Ve 2. oddělení děti vyráběly dobrůtky s léčivými účinky pro dobrou náladu a zdraví, např.:

  • Prokletá mrkev,
  • Smradlavé bobky,
  • Magické chlebíčky,
  • Jablkové lodě…

Všichni si je kupovali na čarodějném jarmarku. Ochutnávali, čarovali a zapíjeli vše krvavým nápojem.

Ve 3. oddělení se taktéž děti převlékly do čarodějnických a strašidelných kostýmů a zkoušely vymýšlet recepty různých lektvarů. Na výstavu vyráběly výrobky pomocí techniky quilling.

Ve 4. oddělení (U dráčka) se děti ocitly v příbytku čarodějnice a čekalo na ně tak tajuplné prostředí. U prskajícího ohně vymýšlely různé lektvary z přísad, jako jsou vílí slzy, andělské vlasy, krev či různé bylinky. Poté si mohly věštit budoucnost z karet a občerstvit se jedovatou šťávou, džusem z pomerančových žab a želé bonbóny. Do toho jsme si zahráli pár společných her a jednu týmovou soutěž na paměť.

V 5. oddělení (Šikulové) měli kluci zase „Strašidelný krvavý dům“, který si vyzdobili vlastními obrazy a nachystali si čarodějnou hostinu:

  • Salát z hadích ocásků,
  • Perník malé čarodějnice plněný žabím a netopýřím trusem, zdobený pěnou z mlhy a sněhu,
  • Horký nápoj kouzelníka Pokustona…

Po hostině si vyzkoušeli podle čichu určit kouzelné léčivé bylinky. Na závěr si četli z „Minilexikonu kouzel“ o všech možných strašidlech a čarodějnicích z Valašského království.

Ještě před tímto dopolednem měly všechny družiny napilno, aby stihly připravit novou výstavu s čarodějnickou tématikou. Můžete tak vidět různé obrazy čarodějnic, netopýrů, quilling, papírové figurky, pohyblivé čarodějnice a miniklobouky ke kostýmům. Na výstavě si můžete také přečíst krátké povídání o čarodějnicích z Valašského království.

Na další akce se těší vychovatelky ŠD a děti.
 

Základní škola ZLÍN, Nová cesta 268, příspěvková organizace, 763 14, Zlín-Štípa, IČO: 71008161, IZO: 102319472
tel. 577 914 233, mob. 737 024 824, e-podatelna: skola@zsstipa.cz, datová schránka: e5ymupp, zřizovatel: Statutární město Zlín
správce stránek: Tomáš Bobál