Základní škola Zlín, Nová cesta 268, Štípa

> Akce > 2017/2018

Akce 2017/2018

Slavnostní zakončení školního roku 2017/2018 Chorvatsko ŠD Šikulové – školní rok 2017/2018 Loučení v 5. A Sportovní dopoledne s předškoláky Den řemesel Dětský den školních družin Netradiční výuka dějepisu v devátých třídách – setkání s pamětníkem Mimina Buďme kamarádi Den dětí ve 3. B aneb „Učení naruby“ 10. jubilejní ročník Ekoolympiády Školní výlety Český den proti rakovině Návštěva knihovny – 2. ročník Pálení čarodějnic Čarodějné rejdění – ŠD Zdravotní vycházka – 6. A X. propagační jízda Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska – ŠD Food Day – 6. ročník Výuka etikety – 2. a 3. třídy Prohlídka zámku Lešná s výukou etikety – 5. třídy Zima ve ŠD Domeček Etiketa a čarodějné vyučování – 1. třídy Hledám povolání a Dílna animace – 8. B Prohlídka Baťovy vily – 6. A Zima ve 4. oddělení školní družiny Den Země – projektový den Chlumské rybníky – terénní výuková akce 6. B Barevný týden Přednášky ke Dni Země Zima v 5. oddělení ŠD Máme novou čítárnu Svátek knihy – 2. A Noc s Andersenem Taneční – 8. třídy Planetárium Brno Návštěva Městské policie a Knihovny F. Bartoše – 3. A Festival IQ play – 6. A Za bublinami do knihovny – 3. B Návštěva ekoškoly ZŠ Mikoláše Alše Zdobení velikonočních kraslic – 3. B Návštěva MP Zlín – 3. B Kdo si hraje, nezlobí… Ekoseminář 9. A Planeta čtenářů Fandili jsme Čechům na ZOH 2018! – ŠD Valentýnské odpoledne ve školní družině U Dráčka Čtenářský klub Doba kamenná ve 4. A Lyžařský výcvikový kurz Pohádka z budíku Post Bellum – motivační hodina Pyžamová párty – ŠD Netradiční hodina přírodopisu Za pohádkou s Filharmonií Bohuslava Martinů Zdravé zoubky – 1. B Projekty v ekologickém semináři Vánoční večírek ve ŠD – 1. a 4. odd. Vánoční pošta Vánoční besídky Krmení pro ptáčky Podzim v 1. odd. ŠD Třída 3. B besedovala v knihovně Vánoční jarmark Ohlédnutí za podzimem ve 4. oddělení ŠD Podzim v 5. oddělení ŠD Čistička odpadních vod Zlín-Malenovice Mikuláš Vaření v 7. třídách Projekt Krokus Drakiáda – ŠD Divadlo Jája a Pája Přinášíme teplo a radost útuláčkům Pasování prvňáčků Vlastivěda nás baví! Třída jako tým – 8. B Podzimní poznávání – 2. A Animace ve ŠD – 4. oddělení Muzeum a koncert Beatles Hasík v 6. třídách Výstava České korunovační klenoty na dosah Ekologický seminář venku – 9. B Halloweenské učení ve 3. B Preventivní program Hasík – 2. třídy Halloweenské odpoledne – ŠD Dýňohraní Lampiónový průvod a stezka odvahy Týden zdraví Adaptační dopoledne pro 4. a 6. ročníky Den řemesel Den bez odpadů Evropský den recyklace baterií Sbírkový den Světlušek Naši noví prvňáčci ZOO

Den bez odpadů

Dne 20. 9. se ekotýmy z 8. a 9. tříd zúčastnily dvou workshopů na téma Upcycling s Mojí dílnou a Alchymie ekopraní s Tierra Verde.
Upcycling s Mojí dílnou spočíval ve vytváření různých svícnů a nádob ze zavařovacích sklenic, které jsme si libovolně nazdobili. K dispozici byly barvy, krajky, samolepící papír, ale také například knoflíky a korálky. Postupně jsme si vytvářeli umělecká díla, která jsme si mohli vzít domů.
Alchymie ekopraní s Tierra Verde už ale o vytváření různých dekorací nebyla. Přijela se za námi z Brna podívat Nataša Foltánová. Nataša roku 2008 založila filmu Tierra Verde soustředící se na výrobu ekologických domácích potřeb. Patří do nich například zubní kartáček, ručník, mýdlo nebo obálky. Poučila nás o problémech týkajících se ničení životního prostředí jak u nás, tak třeba v Indii. Přijela nám ukázat její výrobky a vysvětlila nám, jak se používají. Jak správně prát? A jak při praní vyprodukovat co nejméně odpadu? Přesně o těchto zajímavostech tento workshop byl.
Její cesta byla náročná, ale firma se prosadila a snad se o ní dozví čím dál více lidí.

Jejich webová stránka (e-shop): https://eshop.tierraverde.cz/

Poslední dobrovolnou částí tohoto programu bylo posezení s Beou Johnsovou. Bea s její rodinou vyprodukuje za rok jednu zavařovací sklenici odpadu. Tento výsledek je stál mnoho úsilí a povedených, ale i nepovedených zkoušek, které se později vyplatily a ukázaly, že se dá žít ekologicky, jen se musí chtít.

Ivana Švubová a Lenka Marečková

Základní škola ZLÍN, Nová cesta 268, příspěvková organizace, 763 14, Zlín-Štípa, IČO: 71008161, IZO: 102319472
tel. 577 914 233, mob. 737 024 824, e-podatelna: skola@zsstipa.cz, datová schránka: e5ymupp, zřizovatel: Statutární město Zlín
správce stránek: Tomáš Bobál