Základní škola Zlín, Nová cesta 268, Štípa

> Akce > 2007/2008 > Jazykový pobyt v Anglii

Jazykový pobyt v Anglii

Verze 1

V týdnu od 29. 9 - 6. 10. 2007 se žáci našeho druhého stupně v doprovodu paní učitelky Pekařové a Strašilové vydali navštívit starou dobrou Anglii. Vzhledem k tomu, že jsme neobsadili celý autobus, přibrali jsme do počtu naše již známé spolucestovatele ze Základní školy Komenského 1 ve Zlíně. Na cestu jsme se vydali v sobotu ráno v 9hod. V našem luxusním kanárkovém autobusu agentury Student agency jsme strávili téměř celý den… V neděli brzy ráno jsem se v přístavu Calais nalodili a přibližně za dvě hodiny dopluli do vysněné Anglie, konkrétně do Doveru. Během plavby někteří dospávali, někteří už nakupovali, ale hlavně jsme obdivovali bílé křídové útesy. Naší první destinací bylo přímořské letovisko Brighton. Navštívili jsme podmořské muzeum Sea Life Centre, královský palác Royal Pavillion a největší zážitek pro žáky bylo zábavné molo Pier, kde mnozí ochutnali fish and chips (typické anglické jídlo, ryba s hranolky). I když bychom v Brightonu vydrželi mnohem déle, museli jsme nasednout do autobusu a vyrazit ještě do vzdáleného města Torbay, na ubytování. Na meeting point, jak angličané nazývají místo srazu a kde si pro děti přijely jejich náhradní rodiny, jsme dorazili kolem sedmé hodiny večer. V pondělí dětem začala škola. Nejdřív ze všeho napsaly rozřazovací testy a byly rozděleny do tří skupin. Ujali se jich páni učitelé a výuka začala… Každé odpoledne po výuce jsme jeli na výlet. V pondělí to byl jeden z největších přístavů v Anglii, Plymouth. Prošli jsme si zde historickou část města, pak jsme se nalodili na lod a celý přístav i s výhledem na otevřené moře jsme si krásně prohlédli a nafotili. V úterý na nás čekala vesnice Cockington a Torbay. Ve středu hlavní město hrabství Exeter s dominantní katedrálou. Ve středu dětem skončila škola,obdržely certifikáty, rozloučily se a vydali jsme se směr Londýn. Po cestě jsme udělali zastávku u magických kamenů Stonehenge a ve městě Salisbury, kde jsem se pozastavili v katedrále u Magny Charty. Ze čtvrtku na pátek jsme přespali u rodin v Londýně, kde jsme strávili i náš poslední den. Podívali jsme se na Tower, Tower Bridge, válečnou loď Belfast z druhé světové války, minuli jsme Shakespearovo divadlo, prošli se po Millenium Bridge a vyšlapali schody v katedrále sv.Pavla. Na závěr měly děti možnost utratit zbytek peněz na Covent Garden. Cesta zpět nám utekla rychle, všichni se těšili domů.

Lenka Pekařová

Verze 2

V sobotu 29. září 2007 jsme okolo deváté hodiny nasedli do autobusu a odjeli na jazykový zájezd, a to do Velké Británie. Cesta byla nekonečně dlouhá, ale páni řidiči nám ji zpříjemnili promítáním různých DVD. V Kale jsme nasedli na trajekt a pluli jím až do Doveru. Po nějaké době jsme dojeli do Anglie, tam jsme navštívili SEA LIFE CENTRE a poté zábavné molo. V tomto městě jsme také viděli ROYAL PAVILON. Ještě ten den jsme se seznámili s našimi hostitelskými rodinami a odjeli s nimi ,,domů“. V pondělí jsme šli do školy. Napsali jsme testy, podle kterých nás rozřadili do tří skupin. Do školy jsme šli ještě v úterý a ve středu.Celý týden jsme se procházeli po všelijakých různých památkách, jako např. EXETER, kde jsme si prohlédli St. PETER´S CATHEDRAL, ROUGEMONT CASTLE a samozřejmě jsme zde nakupovali. Dále jsme se navštívili PLYMOUTH, kde jsme se projeli na lodi a pro změnu měli zase rozchod na nakupování. Dále jsme viděli STONEHENGE, SALISBURY, atd. Poslední noc, kterou jsme strávili v Anglii, jsme spali v Londýně. V pátek (což byl poslední den) jsme si udělali vycházku po Londýně. Zahlédli jsme BIG BEN, TOWER OF LONDON, TOWER BRIDGE  a prohlídli jsme si St. PAUL´S CATHEDRAL. S rodinami jsme byli skoro všichni spokojeni. Cestou zpět do ČR jsme se nadlábli párkama a dívali se opět na DVD. Domů jsme dojeli všichni unaveni, protože cesta trvala neuvěřitelných 34 hodin.

Za tento krásný zájezd děkujeme paní učitelce Pekařové, Strašilové, Honsové, paní ředitelce Gargulákové, průvodkyni Adéle a anglickému průvodci Simonovi.

Tereza Řeháčková

Základní škola ZLÍN, Nová cesta 268, příspěvková organizace, 763 14, Zlín-Štípa, IČO: 71008161, IZO: 102319472
tel. 577 914 233, mob. 737 024 824, e-podatelna: skola@zsstipa.cz, datová schránka: e5ymupp, zřizovatel: Statutární město Zlín
správce stránek: Tomáš Bobál