Základní škola Zlín, Nová cesta 268, Štípa

> Akce > 2009/2010 > Po stopách yettiho - školní družina

Slavnostní zakončení školního roku 2009/2010 Sportovní dopoledne Malování zastávek Žáci devátých tříd navštívili Speciální školu ve Zlíně Chorvatsko Městská policie Zlín - Exkurze Plavání 3. B Vycházka na hrad Lukov Zábavné dopoledne pro školkaře Mimina - projekt 8. ročníku Vosková batika Školní výlety Den biodiverzity Eko-olympiáda - 2. ročník Taneční - 8. ročník Posezení s bývalými zaměstnanci Savci Jižní Ameriky Besídka ke ,,Dni matek“ Hnízdění ptáků Návštěva žáků ze Speciální školy Sázení stromků Kellner - kouzelníci Den Země Den činu - čištění... Den činu - výtvarné dílny Kutilové ze školní družiny Škola v přírodě Valašské kraslice - 5. B Exkurze do Dukovan a Dalešic Seminář Ekoškol Bazárek Junior Achievement Ptačí budky ve školní zahradě Vyvrtávaná vajíčka Život neslyšících Pyžamový bál ve školní družině Lyžařský výcvikový kurs  Hasík - 2. třídy Plavání 2. A, 2. B, 3. A Výroba masek - 5. B Ochutnávka cizokrajných plodů - 5. A Školní družina - zimní radovánky Po stopách yettiho - školní družina Mluvíme a nasloucháme a přitom se rádi máme Zápis žáků do 1. ročníku Zimní radovánky u školy Vánoční besídky Koledování 5. A Slavnostní stolování Vánoční jarmark Prohlídka kostela Brno - Antropos a planetárium Výroba vodníků, obojživelníků a hodin Plavání - 2. třídy Mikuláš Příprava na vánoce Krajská konference EVVO Výstava patchworku Začínáme číst ze slabikáře! Lampiónový průvod Obuvnické muzeum Týden zdraví Medvědi a medvídci Prohlídka kostela - 2. A Seiferos - ukázka dravců Jazykový pobyt v Anglii

Po stopách yettiho - školní družina

Dobrodružná hra na 2 týdny proměnila děti na "horolezce" a z budovy družina se stala "horská chata". Pátrali jsme po tajemném sněžném tvorovi - yettim!

Inspirovala nás kniha "Svět tajemných zvířat". Kresli jsme mapy horolezecké expedice se základním i výškovým táborem. Jako správní horolezci jsme se seznámili s pojmy: bivak, mačky, skoby, cepíny, lana, lavinové nebezpečí, šerpové, horští záchranáři.

V těžkých zimních podmínkách vystoupili na Mount Everest dva zdatní horolezci. Yettiho jsme v Himaláji nespatřili.

S pomocí horských záchranářů jsme sestoupili zpět do údolí a v horské chatě se posilnili výbornými oplatky zn. "Horalky". Záhadu tajemného tvora jsme nerozluštili, ale hrát si na horolezce stálo za to!

Dagmar Kurečková

Základní škola ZLÍN, Nová cesta 268, příspěvková organizace, 763 14, Zlín-Štípa, IČO: 71008161, IZO: 102319472
tel. 577 914 233, mob. 737 024 824, e-podatelna: skola@zsstipa.cz, datová schránka: e5ymupp, zřizovatel: Statutární město Zlín
správce stránek: Tomáš Bobál