Základní škola Zlín, Nová cesta 268, Štípa

> Akce > 2011/2012 > Jazykový pobyt v Anglii

Akce 2011/2012

Slavnostní zakončení školního roku 2011/2012 Kroužek Paličkované krajky ZOO Lešná - 1. B Plavecký výcvik - 2. a 3. ročník Sportovní dopoledne pro děti z MŠ Pojďme si dělat radost - školní družina Chorvatsko 2012 Kolová Mimina - projekt 8. ročníku Škola v přírodě Kampaň v ZOO Zlín Výlety Eko-olympiáda pro ZŠ Zlínského kraje 2012 Práce keramického kroužku Taneční 8. ročníku Pohádkové dopoledne - 1. ročník a 2. A Den Země a Den činu Beseda o rodině - 2. A Blue tone band - koncert Trosečníci na pustém ostrově - školní družina Seznamujeme se s dětskými knihami - projekt 2. C Medové povídání - 1. třídy Dílnička s vyvrtávanými vajíčky Můj dům strom - 2. A Ptačí zpěvy - 4. A Kejklířská pohádka Velikonoční tvoření Lyžařský výcvikový kurz Big Bad Billy - a bank robber - 4. třídy Povídání o rodině - 1. třídy Karneval 1. a 2. tříd Srdíčka pro Český červený kříž - školní družina Valentýn ve školní družině Keramika - 3. A Slovensko - náš soused - školní družina Setkání Ekoškol Bobování - 2. třídy Planetárium - 5. třídy Městská policie Zlín - 2. B a 2. C Vánoce ve školní družině Vánoční besídky Lešná - 2. A Skládání puzzle - školní družina Sváteční stůl - 7. ročník Vánoční jarmark a besídka Slohové práce žáků 9. tříd Koncert Václava Hudečka Vánoční hvězdy Mikuláš Krajská konference EVVO Hasík - 2. třídy Pasování žáků 1. tříd na čtenáře Literární beseda - 2. A Noc ve škole - 4. třídy Dýňoví skřítci ve 2. C Barvy podzimu - 2. třídy Lampiónový průvod Sraz po dvaceti letech - 8. A Barvy stromů - 1. třídy Drakiáda - 1. třídy Poznávej se, Hallowen - den 5. B Týden zdraví ve školní družině Vitamínová hostina - 1. třídy Jazykový pobyt v Anglii Poznávej se - návštěva interaktivní výstavy - 8. A Můj zvířecí kamarád - školní družina Vycházka na biofarmu Juré

Jazykový pobyt v Anglii

O pobytu

Možná, že si myslíte, že náš zájezd začal v sobotu 1. 10. 2011, ale ve skutečnosti to bylo o mnoho dřív. Byly to celé měsíce a týdny plánování, za které vděčíme našim dvěma skvělým učitelkám p. uč. Strašilové a Machálkové. No a když už byly papíry podepsány, konečně jsme se mohli sejít u žlutého autobusu s nápisem "všichni mi koukají na zadek" a vyjet na cestu Štípa – Praha – Anglie.
V Praze jsme do autobusu nabrali naše nové kamarády. Cesta ubíhala pro někoho pomalu a pro někoho rychle. Brzo ráno jsme přijeli do Calois, kde jsme se nalodili na trajekt a za necelé 2 hodinky jsme přijeli do Bath, do města kde jsme strávili téměř celý pobyt. Prošli jsme si město, navštívili římské lázně a večer si nás vyzvedly hostitelské rodiny.
Další den nás čekala první hodina v nové škole.  Byli jsme podle schopností a věku rozřazeni do tříd, kde se na nás usmívali noví učitelé.
Vždy po škole jsme jeli na výlet, nebo jsme se někam byli podívat na celý den.
Takto jsme poznali skoro celé okolí Bathu. Navštívili jsme Bristol, kde jsme viděli loď Great Britain, zajeli jsme si do opatství v Glatonbury, byli jsme také v Oxfordu, kde jsme si prohlédli kolej Christ Church a vyfotili se na schodech, kde se točil Harry Potter. Podívali jsme se také do městečka Cheddar na typické jeskyně Cheddar Caves. Obešli jsme Stonehange a poslední den jsme se vydali do Londýna. První jsme navštívili 4D kino a podívali jsme se na krátký film o Londýně. Hned poté jsme zamířili na London Eye. Prošli jsme se Westminstrem a posvačili jsme u Buckinghamského paláce. Pak jsme si dali rozchod na Lester Square, odkud jsme šli na Covent Garden, kde jsme si v Tescu koupili jídlo na cestu zpět nebo jsme šli do Apple Store.
Z Docent Garden jsme šli dolů směrem k řece Temži, kde jsme nasedli na loďku a pluli jsme směrem k Toner of Bridge, u kterého kotví známá loď z druhé světové války Belfast. Tu jsme si také prohlédli. Potom jsme prošli okolo Toner of London a pak jsme nasedli na autobus, rozloučili jsme se s Londýnem a jeli jsme zpět 23 hodin domů.
Pobyt se nám líbil a určitě bychom jeli znovu.

Fotogalerie

Informace o odjezdu

Informace pro žáky, kteří se zúčastní jazykového pobytu ve Velké Británii: odjezd je 1. října 2011 ve 12:45 hodin od školy. Sraz je u školy, nejpozději ve 12:30 hodin, přineste podepsanou a vyplněnou bezinfekčnost, všechny věci ve dvou zavazadlech (jedno na cestu a druhé na pobyt), peníze, jídlo, pití a nezapomeňte dobrou náladu!
Návrat 9. října 2011 okolo 17. hodiny také ke škole.

Pavlína Strašilová a Lenka Machálková

Informativní schůzka

Vážení rodiče,
informativní schůzka o zájezdu do Anglie/Bath 1.- 9. 10. 2011 se bude konat v pondělí 5. 9. 2011 v 16 h v budově ZŠ. Dozvíte se podrobnosti o cestě, programu, ubytování žáků, výuce atd. Na tuto schůzku prosím doneste doplatek zájezdu ve výši 7 350,- Kč. Případně čísla pasu u dětí, které ještě pas neměly vyřízen. Účast na schůzce je nutná.
S pozdravem
P. Strašilová a L. Machálková

Informace pro všechny přihlášené žáky a jejich rodiče.

Po dohodě s cestovní agenturou Student Agency se naplánovaný zájezd uskuteční v termínu od 1. do 9. října 2011, místem našeho pobytu bude město Bath a jeho okolí, celodenní výlety do Oxfordu a do Londýna, jazyková výuka v jazykové škole v Bath, atd.Přesný program a další informace obdrží žáci příští týden. Cena zájezdu je 10 350,- Kč plus doporučená cena asi 40 liber na vstupy do objektů a kapesné 30-50 liber. V ceně zájezdu je pojištění, ubytování, strava, doprava, výuka, služby průvodce, atd.

Během příštího týdne obdrží žáci závaznou přihlášku, kterou spolu se zálohou 3 000,- Kč přinesou co nejdříve do kabinetu cizích jazyků paní učitelce Strašilové nebo Machálkové.

Doplatek celé částky se bude vybírat první týden v září, termín schůzky s rodiči bude upřesněn.

V případě jakýchkoliv dotazů nás kontaktujte na školní telefon nebo mail, je možné domluvit si i osobní schůzku.

Mgr. Pavlína Strašilová, vedoucí zájezdu

Základní škola ZLÍN, Nová cesta 268, příspěvková organizace, 763 14, Zlín-Štípa, IČO: 71008161, IZO: 102319472
tel. 577 914 233, mob. 737 024 824, e-podatelna: skola@zsstipa.cz, datová schránka: e5ymupp, zřizovatel: Statutární město Zlín
správce stránek: Tomáš Bobál