Základní škola Zlín, Nová cesta 268, Štípa

> Akce > 2013/2014 > Škola v přírodě

Akce 2013/2014

Slavnostní zakončení školního roku 2013/2014 Závod hlídek Návštěva dětí z MŠ Keramický kroužek Mimina - projekt 8. ročníku Ozdravný pobyt v Chorvatsku Školní výlety Pátek 13. - SDH Štípa Plavecký výcvik 2. ročníku Projektový den v zoo Zlín Škola v přírodě Koncert skupiny Marbo Památka zakladatelů kostela ve Štípě - vystoupení našich žáků Motorky a motorkáři ve školní družině! Exkurze do SPŠ Zlín - 9. třídy Prohlídka výstavy ve štípském kostele Záchranářka pro páťáky Beseda s důchodci Duben ve 3. oddělení ŠD Pálení čarodějnic Čarodějné třídy Den Salvatora - 1. A a 2. A Taneční 8. ročníku Návštěva botanika - 7. třídy Přednáška přírodovědce - 5. třídy Den Země Den otevřených dveří 1. turnaj ve vybíjené mezi 3. A a 3. B Medové povídání - 1. třídy Dobrodružství v Africe - školní družina Březen ve 3. oddělení ŠD Litter less Na kole dětem Lyžařský výcvikový kurs - 7. třídy Únor ve III. oddělení školní družiny Karneval Nový ekokodex Poklady starého Egypta - 6. A Horolezecká expedice Gerlach 2014 - školní družina Plavecký výcvik 3. A, 3. B Večírek SRPŠ Sportovní dopoledne - 7. B Pololetní vysvědčení Policie ČR - přednáška Memento Domácí mazlíčci Pyžamový bál - školní družina (Po)vánoční čas ve III. oddělení ŠD Hledání perníkové chaloupky - školní družina Voda, základ života - 4. třídy Vánoce ve školní družině Vánoční besídky Besídka v Baťově vile Sváteční stoly - 7. třídy Akce ve 3. oddělení školní družiny Vánoce pro zvířátka Městská policie Zlín - 6. A Vánoční jarmark Mikuláš Krajská konference EVVO Městská policie Zlín - 6. B Hudba a zpěvy ve školní družině Návštěva planetária - 5. třídy Slavnost Slabikáře Návštěva ze sdružení Tereza Návštěva 2. B v knihovně Beseda s hasiči - 2. třídy Žížala Jůlie - 1. A Tvoření z recyklovatelných odpadů - 4. C Návštěva knihovny - 2. A Kabinet létajících úžasností Světový den Ekoškol, naše akce - proč nezkusit? Hasík - 7. ročník Český červený kříž - 9. ročník Školní družina - II. oddělení Lampiónový průvod Dopravní výchova 4. ročníků Spaní ve škole Dýňový řezbář Pojďme si udělat zdravou svačinu! - školní družina Draci a 2. B Naše posvícení Barevné dny a hledání piškotového pokladu ve školní družině Milá návštěva - Profesor Petr Piťha Prvňáčci

Škola v přírodě 2014

Pár postřehů ze školy v přírodě

Školu v přírodě už máme za sebou, proto mi dovolte, abych ji trošku (alespoň z mého pohledu) zhodnotila. Pokud bych měla udělat přehled, abych na nic nezapomněla, tak:

Organizační

1.    Peníze budou nemocným dětem vráceny během pátku, prosím o podpis převzetí.

2.    Potvrzení pro pojišťovny si vyzvedněte na pojišťovně nebo vytiskněte, děti je odevzdají paním učitelkám a přinesou potvrzené.

Poděkování

1.    Moc děkuji paním učitelkám, které musely zajistit chod vlastních rodin a péči o své děti a vůbec nic nenamítaly (Děkuji samozřejmě jejich manželům, babičkám, dědečkům.) Vzorně pečovaly nejen o vaše děti, ale i jejich rozsáhlý majetek v podobě několika zavazadel. Nejenom že všechno zvládly, ale také zajišťovaly perfektní fotodokumentaci během celé akce.

2.    Moc děkuji kolegovi Tomáši Bobálovi, který nám vystavoval fotky na stránky „rychlostí blesku“.

3.    Moc děkuji paní zdravotnici Ivě Klátilové, která byla vždy tam, kde měla a pomáhala, kde mohla. Byla nejen skvělým zdravotníkem, ale i plavčíkem.

4.    Moc děkuji paní Líbalové a vychovatelkám Karamely za vzorně připravený program  pro naše děti.

5.    Moc děkuji našim páťákům, kteří připravili se svými paními učitelkami krásný branný závod, na kterém se strhávaly body za neslušná slova (Výborný nápad!) a kteří zajistili transport zavazadel  od a k autobusům.

6.    Moc děkuji rodičům, kteří nám důvěřují a řídí se našimi prosbami – děti bez mobilních telefonů fungovaly skvěle.

7.    Moc děkuji všem dětem, protože se nestal žádný úraz a všichni byli moc perfektní.

Prosba o shovívavost

1.    Při odjezdu a při příjezdu na místo parkování dorazí 200 dětí s rodiči – pomozte, prosím při organizaci – parkování vlastních aut, nakládání kufrů do zavazadlového prostoru autobusu

2.    Při předávávání dětí, prosím, oznamte vyučujícímu, že si své dítě berete.

Postřehy z pobytu

Humornější: Na Jelenovské výborně vaří, snídaně jsou bohaté a všichni si mohou vybrat mezi cereáliemi a masitou snídaní. Když číšníci k našemu údivu nestačili dosypávat párky, vzpomněla jsem si na malou anketu, kterou jsme dělali ke stravování ještě ve škole a párky byly jako snídaně naprosto rozmetány. Děti to vysvětlily jednoduše: Doma nejsou v nabídce J

Varovnější: Děti si příliš často chodily na „prášečky“ , protože jim to pomáhá.

„Vychytávky“

Pokud máte nějaké postřehy – kladné i záporné – prosím napište je na moji adresu, vyřešíme, budeme tlumočit, zveřejníme.

 

Děkuji za Vaši trpělivost při čtení, Markéta Mlčochová.

 

Důležité

Milí rodiče, máme na vás velkou prosbu. Spíše dvě.
1. V jedné třídě se objevila zvýšená nemocnost. Počasí nahrává respiračním potížím, které se rychle šíří. Jestli vaše dítě kašle, viditelně „není ve své kůži“, navštivte prosím lékaře.
2. Stalo se mi několikrát v tomto týdnu, že jsem potřebovala nutně mluvit s rodiči některých žáků. Ač jsou v naší evidenci uvedena telefonní čísla, nikdo mi telefony nebral, hlásily pouze „Ať děláme, je nám líto…“. Pokud máte změnu telefonního čísla, prosím urychleně ji pošlete do školy, my ji opravíme. KONTAKT NA VÁS POTŘEBUJEME!

Děkuji za pochopení. Markéta Mlčochová

Informace

Vážení rodiče,
děkujeme za včasné uhrazení školy v přírodě, která už nám klepe na dveře. Každý z vás dostal tištěné informace k pobytu, já si dovolím jen základní informace a postřehy z minulých škol v přírodě.

Těm, kteří nejedou

Vyučování bude probíhat ve dvou třídách v I. A a IV. B. Konec vyučování bude vždy 11.15, školní družina bude v provozu. S podrobnostmi budou děti seznámeny.

Telefon na školu v přírodě: 725 745 161

Obsazení pedagogů

I. A Eliška Palová

I. B Mgr. Milada Krajíčková

II. A Mgr. Jitka Bělínová

II. B Mgr. Eva Knotková

III. A Mgr. Miloslava Miková

III. B Mgr. Jana Pelánková

IV. A Mgr. Marcela Spáčilová

IV. B Mgr. Markéta Mlčochová

IV.C Mgr. Pavlína Žáčková

V. A Mgr. Alena Romanová

V. B Mgr. Veronika Bočková

Zdravotník

Ivana Klátilová – registrovaná všeobecná zdravotní sestra

Ubytování

Každé dítě bude spát na pevné posteli. Pokoje hotelu jsou vybaveny sociálním zařízením, koupelnou. K dispozici máme vnitřní hotelový bazén, herny, místnost ke cvičení.

Odpolední zaměstnání

Zajišťuje cestovní kancelář Karamela zastoupena Mgr. Hanou Líbalovou.

Odjezd

2. 6. 2014 v 7.30

Příjezd

6. 6. 2014 ve 13.30 Autobusy budou v obou případech přistaveny na silnici od restaurace U Komendů směrem k dětským prolézačkám. Prosíme rodiče, aby zde neparkovali!

Převzetí dětí

Při odjezdu i příjezdu prosím o ústní oznámení odpovědnému pedagogovi. Pokud si dítě nevyzvednete v pátek s ostatními, počká na vás ve školní družině. Budete - li „brát děti sousedům“, prosím o souhlas rodičů – písemný, telefonický.

Nutné

  • zdravotní potvrzení lékaře,
  • potvrzení rodičů o bezinfekčnosti (na stejném tiskopise je i odpovědnost za škody a důležité informace) s datem nedělním – 1. června 2014
  • Jestliže dítě užívá JAKÉKOLIV léky, předejte je označeny jménem, třídou a dávkováním odpovědné osobě – pedagog, zdravotník. Dětem bude léky vydávat zdravotník. V žádném případě si žádné léky nesmí děti brát samy!!! Vzhledem k vysokému výskytu klíšťat, prosíme o přibalení repelentů, které také podepište. Děti je odevzdají a dospělí dohlédnou na jejich aplikaci.

Co si vzít

Seznam děti dostaly, individuálně se domlouvají po třídách. Hlavně všechno podepsat a zabalit do pevných tašek, kufrů. Zavazadla prosím opatřete jmenovkami i se třídou, nejenom se jménem.

Co si nebrat

Cenné věci, mobilní telefony, nové věci – děti si je nepoznají.

Čemu se vyhnout

Prosím nenavštěvujte své děti, slibujeme, že se Vám o ně postaráme „jako o vlastní“. Nepište dětem, že je vám po nich smutno. Nedávejte jim telefon – děti komunikují při drobných potížích (ztráta láhve na pití, stažený potah na přikrývce, spory s kamarádem…) s rodiči, ne s námi. Škola v přírodě by měla utužit kolektiv i jedince. Děti, které toto krátké odloučení od rodiny jinak dobře zvládají, váš hlas zbytečně rozesmutní. Nepřehánějte to také s množstvím sladkostí, jídlo bylo na Jelenovské vždy výborné.

Čím udělat radost

Dětem udělá velkou radost pohled nebo dopis, který jim pošlete. Pedagogům udělají radost různé propagační předměty, které mohou pro vaše děti využít jako odměny.

Fotky

Denně budeme posílat do školy fotky z našeho pobytu. Mohou vzniknout drobné technické potíže – náš notebook není už v nejlepší kondici, ale budeme se všichni snažit, aby „visely“ na našich stránkách.

Potvrzení o účasti na škole v přírodě si prosím žádejte až po návratu u „své“ paní učitelky.

Markéta Mlčochová

 

Jídelníček

Snídaně je formou švédských stolů.

Základní škola ZLÍN, Nová cesta 268, příspěvková organizace, 763 14, Zlín-Štípa, IČO: 71008161, IZO: 102319472
tel. 577 914 233, mob. 737 024 824, e-podatelna: skola@zsstipa.cz, datová schránka: e5ymupp, zřizovatel: Statutární město Zlín
správce stránek: Tomáš Bobál