Základní škola Zlín, Nová cesta 268, Štípa

> Akce > 2008/2009 > Zdravá výživa - Projekt 6. A

Slavnostní zakončení šk. roku 2008/2009 Slavnostní předání titulu Ekoškola Zájezd do Vídně E.ON Energy Truck JUNIOR TOUR Integrace dětí Mimina - projekt 8. ročníku Fotbal - školní družina Medvědí piknik Na indiánské stezce Školní výlety Ozdravný pobyt v Chorvatsku Netradiční hodina přírodopisu - koně Eko-olympiáda Ochutnávka hmyzích specialit Posezení s důchodci Kontrola budek Exkurze do Dukovan a Dalešic Beseda s hasiči Puzzle a mozaiky Den Země Škola v přírodě Místa utrpení, smrti a hrdinství Aerobik Ptačí budky Vítání jara - návštěva výstavy Evropský den, aneb cestujeme po Evropě… Taneční 8. tříd Zdravá výživa - Projekt 6. A Medové povídání Na statku - výukový program Burza knih Zachraňme sněhuláky Bazárek dětského oblečení Z pohádky do pohádky Lyžařský výcvikový kurz Večírek SRPŠ Goodbye Superstars Sběr vršků od PET lahví Eskymácké hry na sněhu a ledu Plavání 2. a 3. tříd Malí stopaři ze 2. A Zimní radovánky prvňáčků Městská policie - 3. A 2. B pomáhá zvířátkům Vánoční CD - MP3 Vánoční besídky Vánoce očima 8. A Návštěva městské policie Slavnostní úprava stolů Vánoční kouzlení ve školní družině Vánoční výzdoba Vánoční koncert cimbálové muziky Réva Keramická pec Vánoční jarmark Cukráři z 9. A Mikuláš Dějepisný výlet do Brna Koncert absolventů lidové školy umění Máme miminko Návštěva biofarmy u Březíků 4. B na Lešné Lampiónový průvod Landart - 8. B Královská moudrost Znaková řeč I bioodpad má své místo Turnaj v přehazované Nocování ve škole - 4. třídy Brno - hvězdárna a muzeum Praha Týden zdraví Můj kamarád pes - výchovný projekt Dějepisná exkurze na lukovský hrad

Zdravá výživa - Projekt 6. A

Jedním z témat, která žáci šestého ročníku probírají v rámci předmětu člověk a svět, je i zdravá výživa. Ne každý z nás žije zdravě a možná ani neví, co je a co není vhodné pro zdravý životní styl.
Proto jsem se rozhodla, že tuto důležitou látku proberu se žáky 6.A formou dlouhodobějšího projektu.
Nejdříve jsme se seznámili s problematikou zdravé výživy společně. Potom se žáci sami zapojili do vyhledávání informací nejen z knih, ale i z internetu.Jejich úkolem bylo zjistit, co patří do zdravého jídelníčku dětí a čemu by se děti naopak měly vyhýbat. Výsledkem byly tyto projekty:

V další části jsme se pokusili spojit dějepis s předmětem člověk a svět a snažili jsme se dopátrat, co se vlastně jedlo v pravěku a starověku . Bylo tehdy jídlo zdravější, než je dnes? I tady jsme zakončili práci skupinovými projekty:

Na závěr probírané látky jsme veškerou teorii uplatnili v praxi. V českém jazyce si někteří žáci připravili pro popis pracovního postupu právě recept na zdravé jídlo.
Všichni si pak zkusili, zda je obtížné takový pokrm připravit vlastníma rukama.
Pomazánky i ovocný salát byly vynikající.

Pavlína Matějíčková

Základní škola ZLÍN, Nová cesta 268, příspěvková organizace, 763 14, Zlín-Štípa, IČO: 71008161, IZO: 102319472
tel. 577 914 233, mob. 737 024 824, e-podatelna: skola@zsstipa.cz, datová schránka: e5ymupp, zřizovatel: Statutární město Zlín
správce stránek: Tomáš Bobál