Základní škola Zlín, Nová cesta 268, Štípa

> Akce > 2010/2011 > I. Farmářský trh

Akce 2010/2011

Slavnostní zakončení školního roku 2010/2011 Chorvatsko Malování ve Štípském šenku Zájezd do Vídně Plavecký výcvik - 2. B Zábavné dopoledne pro budoucí prvňáčky Rubikon - Praha Exkurze do Chropyně Živé vysílání - Český rozhlas Brno Mimina - projekt 8. ročníku Návštěva soudu Výtvarný workshop - FilmFest Zlín Návštěva útulku Zachraňte lidoopy - ZOO Zlín Kloboukový bál - školní družina Návštěva kostela Marbo - koncert Ohrožená zvířata - Školní družina Eko-olympiáda Taneční - 8. ročník Škola v přírodě Rubikon - krajské kolo Práce keramického kroužku Školní výlety Beseda s důchodci Návštěva Intervenčního centra Pečení cheese cake Hvozdenský měšec - 1. a 2. třídy Den Země Vycházka do jarní přírody - 2. A Dílnička s vajíčky Exkurze ekotýmu do Hostětína 1. A sbírá odpadky Beseda Kura kura Přednáška pro děvčata Co dovedou dechové nástroje Exkurze do Dukovan a Dalešic Vítězství v Rubikonu - Oblastní kolo Nejlepší podnikatelský záměr Zájezd do Vídně Žlutozelený den 3. B Návštěva Městské policie Zlín - 1. A Masopust v 1. C Deutschstunde in der Küche Plavecký výcvik - 2. A, 3. A, 3. B Návštěva Městské policie Zlín - 3. A Pekař přece peče! Lyžařský výcvikový kurz Horolezecká expedice - družina Rubikon - školní kolo Ekoškola - 3. předání titulu Beseda o knihách - 1. třídy Vycházka 1. B a 1. C ke krmelci Bobování 1. A, 1. B II. Farmářský trh Vycházka do lesa - 1. A Vánoční koncert Vánoční besídky Příprava slavnostních stolů Vánoční posezení u svíček - školní družina Vánoční jarmark Vánoční besídka Vánoční zpívání Vánoční pečení Vánoční andělská výzdoba školy Zimní radovánky - 1. A Koláže - školní družina Mikuláš Výstava vánočních stromků - 5. A Co teď čteme - beseda ve 3. A Čtení s porozuměním Sraz po dvaceti letech Máme miminko Beseda s hasiči - 2. třídy Slavnost slabikáře Regionální potraviny Vlastní elektromotory Exkurze do Biofarmy Lampiónový průvod Výstava vyřezávaných dýní Expedice Dobrotice I. Farmářský trh Planeta Neznámo Sportovní dopoledne v Galaxii - 7. B Výlet do Hvozdné - 6. třídy Dopravní hřiště - 4. třídy Vycházka do přírody - 2. třídy První měsíc prvňáků Hodina angličtiny a pečení muffinů Seminář dobré praxe Ekoškol Dort přátelství Přijela k nám pouť!

Fotogalerie

O trhu...

Základní škola ve Štípě pořádá první farmářský trh, který se bude konat v sobotu 13. listopadu 2010 od 9:00 - 12:00 hodin, v krytých prostorách školy.

Těšit se můžete například na lokální ovoce (jablka, sušená jablka a ovocné směsi), domácí uzeniny z Fryštáku, pečivo a koláče, chlazená kuřata, kačeny, krůty a pokud se podaří, tak i chlazené husy. Dále na trhu najdete med, medovinu a svíčky ze včelího vosku, sýry (Bio sýry od místního farmáře pana Březíka, pařené sýry z Valašska a české sýry ze sýrového obchůdku na náměstí), domácí čerstvé máslo, vejce a domácí těstoviny.

A budou i čerstvé ryby - kapr, amur a možná i štika! Pan Jadrníček bude prodávat ryby z velkých kádí přímo před vchodem do školy. Ryby pochází ze zlínského zboženského rybníka.

Nebudou chybět ani regionální produkty z Valašska, jako jsou hračky z modrotisku, ručně tkané koberečky, frgále, patchwork, perníčky apod.
Pro děti budou připraveny soutěže a různé naučné hry, které jim přiblíží život na farmě, českou zeleninu a úrodu obecně. Chystají se také počtářské a jiné hry.
 

Aktuální seznam prodejců:

(Seznam prodejců stále aktualizujeme a může se tedy v den konání ještě změnit.)

 • farma Heliavita (lokální ovoce - jablka, mošty, koláče, perníky)
 • farma ZPZ Valašská Bystřice (kravské mléko, tvaroh, polotvrdé sýry, pařené sýry)
 • Bio farmář pan Březík (bio sýry, bio tvaroh)
 • Ekofarma Valcha (chlazená kuřata, celá i půlky, krůty, kachny a možná budou i husy)
 • Ekofarma u Macků (sušené jablka, sušené ovocné směsy)
 • Jana Studenská, Jablůnka (hračky z modrotisku - Regionální značka - Vyrobeno v Beskydech)
 • uzenář Pavel Ševčík (klobásy, uzené, anglická slanina apod.)
 • pan Jadrníček (čerstvé sladkovodní ryby - kapr, amur amožná bude i štika)
 • Voskárna Vizovice (med, medovina, výrobky z vosku)
 • Petra Pilná (ručně tkané výrobky - Regionální značka - Vyrobeno v Beskydech)
 • domácí vejce od pana Prochásky, který přiveze i domácí těstoviny z jižní Moravy)
 • Pekařství Valašské Frgály (tradiční valašské frgály, perníčky)
 • Tradiční řemeslná pekárna Přílepy
 • Sýrový obchod - prodejna sýrů na náměstí Míru (čerstvé české máslo, sýry z Moravy i ze zahraničí a možná bude i čerstvá brynza)
 • Patchwork (paní učitelka Strašilová bude prodávat tradiční patchwork)
 • Mléčný automat s čerstvým mlékem ze Štípy
   

Trhy jsou otevřeny nejen pro děti a rodiče ale i pro širokou veřejnost.

Farmářské trhy se konají v rámci projektu Ekoškola. Více informací a pravidelně aktualizovaný seznam prodejců naleznete zde:

www.nalok.cz/stipskytrh.

Kontakt pro novináře:

Organizátorka: Michaela Romanová
E-mail: Michaela@nalok.cz
Tel: 602 572 697

Ke stažení

Stáhněte si letáček a dejte vědět o farmářském trhu i svým známým.

Základní škola ZLÍN, Nová cesta 268, příspěvková organizace, 763 14, Zlín-Štípa, IČO: 71008161, IZO: 102319472
tel. 577 914 233, mob. 737 024 824, e-podatelna: skola@zsstipa.cz, datová schránka: e5ymupp, zřizovatel: Statutární město Zlín
správce stránek: Tomáš Bobál