Základní škola Zlín, Nová cesta 268, Štípa

> Akce > 2010/2011 > Mimina - projekt 8. ročníku

Akce 2010/2011

Slavnostní zakončení školního roku 2010/2011 Chorvatsko Malování ve Štípském šenku Zájezd do Vídně Plavecký výcvik - 2. B Zábavné dopoledne pro budoucí prvňáčky Rubikon - Praha Exkurze do Chropyně Živé vysílání - Český rozhlas Brno Mimina - projekt 8. ročníku Návštěva soudu Výtvarný workshop - FilmFest Zlín Návštěva útulku Zachraňte lidoopy - ZOO Zlín Kloboukový bál - školní družina Návštěva kostela Marbo - koncert Ohrožená zvířata - Školní družina Eko-olympiáda Taneční - 8. ročník Škola v přírodě Rubikon - krajské kolo Práce keramického kroužku Školní výlety Beseda s důchodci Návštěva Intervenčního centra Pečení cheese cake Hvozdenský měšec - 1. a 2. třídy Den Země Vycházka do jarní přírody - 2. A Dílnička s vajíčky Exkurze ekotýmu do Hostětína 1. A sbírá odpadky Beseda Kura kura Přednáška pro děvčata Co dovedou dechové nástroje Exkurze do Dukovan a Dalešic Vítězství v Rubikonu - Oblastní kolo Nejlepší podnikatelský záměr Zájezd do Vídně Žlutozelený den 3. B Návštěva Městské policie Zlín - 1. A Masopust v 1. C Deutschstunde in der Küche Plavecký výcvik - 2. A, 3. A, 3. B Návštěva Městské policie Zlín - 3. A Pekař přece peče! Lyžařský výcvikový kurz Horolezecká expedice - družina Rubikon - školní kolo Ekoškola - 3. předání titulu Beseda o knihách - 1. třídy Vycházka 1. B a 1. C ke krmelci Bobování 1. A, 1. B II. Farmářský trh Vycházka do lesa - 1. A Vánoční koncert Vánoční besídky Příprava slavnostních stolů Vánoční posezení u svíček - školní družina Vánoční jarmark Vánoční besídka Vánoční zpívání Vánoční pečení Vánoční andělská výzdoba školy Zimní radovánky - 1. A Koláže - školní družina Mikuláš Výstava vánočních stromků - 5. A Co teď čteme - beseda ve 3. A Čtení s porozuměním Sraz po dvaceti letech Máme miminko Beseda s hasiči - 2. třídy Slavnost slabikáře Regionální potraviny Vlastní elektromotory Exkurze do Biofarmy Lampiónový průvod Výstava vyřezávaných dýní Expedice Dobrotice I. Farmářský trh Planeta Neznámo Sportovní dopoledne v Galaxii - 7. B Výlet do Hvozdné - 6. třídy Dopravní hřiště - 4. třídy Vycházka do přírody - 2. třídy První měsíc prvňáků Hodina angličtiny a pečení muffinů Seminář dobré praxe Ekoškol Dort přátelství Přijela k nám pouť!

Mimina - projekt 8. ročníku

Ve dvojici jsem na projekt s miminky byla s Honzou Pekařem. Miminko jsem domů nosila pouze já, ale Honza se o něj staral každou přestávku a měl ho někdy i v hodinách. Panenku, oblečení a ostatní věci jsem donesla já. Myslím si, že Honza doma panenku nemá. Naše miminko se jmenovalo Frankie, podle mé oblíbené zpěvačky z The Saturdays. Doma byly reakce pozitivní, mamka si s miminkem i hrála. Ve škole byly reakce smíšené. První stupeň se smál, druhý si s nimi hrál a bral je jako doopravdová miminka. V autobuse se mi stala vtipná historka. Když jsem jela domů ze školy, tak jsem potkala v autobuse malou holčičku, která zavolala na svou maminku a řekla jí: „Mami, ona má panenku!“ Taky jsem měla ve čtvrtek zpěv a paní učitelka byla nadšená z toho, že máme takový projekt. Myslela jsem si, že se toho dozvíme ještě víc… Mile mě překvapila výtvarná výchova, ve které jsme malovali jako malé děti a poté jako rodiče. V přírodopise se nám učivo s Časem krásně prolíná. Zajímavá byla přednáška porodní asistentky, která nám spoustu věcí vysvětlila. V tělocviku jsme si ukázali, jak s dětmi cvičit, jak je správně držet. Na projektu se mi líbilo snad všechno. Obtížných věcí bylo hodně. Nezapomenout na mimino, nepoložit ho ve škole tak, aby ho někdo vzal, nebouchnout ho… Celý projekt byl úžasný. Osobně mám miminka ráda a projekt mě hned oslovil.

Lucie Pelčáková, 8. B

Základní škola ZLÍN, Nová cesta 268, příspěvková organizace, 763 14, Zlín-Štípa, IČO: 71008161, IZO: 102319472
tel. 577 914 233, mob. 737 024 824, e-podatelna: skola@zsstipa.cz, datová schránka: e5ymupp, zřizovatel: Statutární město Zlín
správce stránek: Tomáš Bobál